Panasonic
Panasonic LPS187 100W Power Supply - 20-60V Input
- SKU:
- 20719645
- MPN:
- lps-187
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 05/23/2026 12:18:16 AM PST
- Stock Update:
- 05/23/2026 12:18:16 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
PWRSPLY,EM,100W,20-60VDC,INPT,20VDC,Opt,- PWRSPLY,EM,100W,20-60VDC,INPT,20VDC,OPT,
Package Contents:
- Lind 100W Power Supply
- 72" Output Power Cable with Straight Threaded Switchcraft Connector
- Mounting Hardware
Features
Package Contents:
- Lind 100W Power Supply
- 72" Output Power Cable with Straight Threaded Switchcraft Connector
- Mounting Hardware
Compatibility:
Havis Products:
- DS-DELL-900/1100 Series Docking Stations
- PKG-DELL-1000/1200 Series Docking Stations
Dell Rugged Extreme Tablets:
- 12" Latitude 7230
- 10" Latitude 7030
Specs
| Power Description | |
| Output Power | 100 W |
| Input Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.1" |
| Width | 3" |
| General Information | |
| Brand Name | Havis |
| Manufacturer Website Address | http://www.havis.com |
| Product Type | Power Supply |
| Product Name | Lind 100W Power Supply |
| Manufacturer | Havis, Inc |
| Manufacturer Part Number | LPS-187 |
| Product Line | Lind |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Panasonic LPS187 100W Power Supply - 20-60V Input