samsung
Samsung 300843 M321r2ga3eb0-cwm 16g Ddr5 5600mhz Rdimm 1rx8 Bulk Pack
- SKU:
- 21226687
- MPN:
- 300843
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 05/23/2026 06:24:01 PM PST
- Stock Update:
- 05/23/2026 06:24:01 PM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | DIMM |
| Number of Pins | 288-pin |
| General Information | |
| Brand Name | Samsung |
| Manufacturer Website Address | http://www.samsung.com/us |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | RAM Module |
| Manufacturer | Samsung |
| Manufacturer Part Number | M321R2GA3EB0-CWM |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Rank | Single-rank |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Device Supported | Server |
| Memory Voltage | 1.10 V |
| Memory Standard | DDR5-5600/PC5-44800 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Samsung 300843 M321r2ga3eb0-cwm 16g Ddr5 5600mhz Rdimm 1rx8 Bulk Pack
$893.90