Vertiflex
Vertiflex Refreshment Stand - 29" X 21" X 33" - Metal - Scratch-resistant, Stain Resistant - White, Black (35157)
- SKU:
- 18241957
- MPN:
- 35157
- Availability:
- Usually ships in 2-3 business days. In stock at our CO, GA, PA, TX warehouses.
- Shipping:
- $135.79 (Fixed Shipping Cost)
- Stock Update:
- 05/20/2026 07:00:52 PM PST
- Stock Update:
- 05/20/2026 07:00:52 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Spacious top can support microwave or coffee maker. Surface is constructed to resist stains and scratches. Internal shelves can accommodate large-sized supplies. Doors open with ease for frequently used items. Material(s): Laminated Medium Density Fiberboard (MDF); Metal; Overall Material Type: Engineered Wood; Color: White/Black; Color Family: White.Global Product Type:Beverage/Refreshment Stations
Features
Additional Information:
Big enough to accommodate a microwave and kitchen supplies
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Metal |
| Product Color |
|
| Height | 33" |
| Color Family | Dual Color |
| Width | 29.3" |
| Depth | 21" |
| General Information | |
| Brand Name | Vertiflex |
| Product Type | Storage Cabinet |
| Product Name | Refreshment Stand |
| Manufacturer | Vertiflex Products |
| Manufacturer Part Number | 35157 |
| Product Information | |
| Total Number of Doors | 2 |
| Number of Fixed Shelves | 1 |
| Features |
|
| Door Type | Front Open |
| Finishing |
|
| Total Number of Shelves | 4 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Vertiflex Refreshment Stand - 29" X 21" X 33" - Metal - Scratch-resistant, Stain Resistant - White, Black (35157)
$292.49