3m
3m Post-it Rotary Desktop Organizer - 5.5" Height X 9.5" Width X 9.5" Depth - Plastic - Black (C91)
- SKU:
- 18232808
- MPN:
- c-91
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/17/2024 11:19:53 AM PST
- Stock Update:
- 07/17/2024 11:19:53 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Keep your desk or common area organized with this convenient organizer. Includes Post-it 3 in x 3 in Recycled Notes, and Post-it Flags, as well as Scotch Tape. Rotates 360 degrees and contains both open and hidden compartments to store all your office essentials. Desktop Supplies Organizer Type: Rotary; Number of Compartments: 14; Overall Height: 6; Color(s): Black.3" x 3" Post-it Recycled Notes; Red and Yellow 1" Post-it Flags; (1) Roll Scotch Magic Tape
Global Product Type:Rotary Desktop Supplies Organizers
Features
Package Contents:
No
Yes
China
15%
- Post-it Rotary Desktop Organizer
- Scotch Magic Tape
- Post-it Notes
- Flags
Assembly Required:
No
Recycled:
Yes
Country of Origin:
China
Recycled Content:
15%
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Plastic |
| Product Color | Black |
| Height | 5.50" |
| Color Family | Black |
| Width | 9.50" |
| Depth | 9.50" |
| Diameter | 9.50" |
| General Information | |
| Brand Name | 3M |
| Manufacturer Website Address | http://www.3m.com |
| Marketing Information | Rotary desk organizer makes it simple to keep your desk or common areas organized. Organizer rotates 360 degrees on a nonskid bottom. Vertical and horizontal compartments offer spaces for writing utensils, paper clips and notes. Weighted, plastic organizer includes a starter quantity of Post-it Notes, Post-it Flags and Scotch Tape. More from the Manufacturer |
| Product Type | Desktop Organizer |
| Product Name | Rotary Desktop Organizer |
| Manufacturer | 3M |
| Manufacturer Part Number | C-91 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Placement | Desktop |
| Application/Usage |
|
| Features | Non-skid |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
3m Post-it Rotary Desktop Organizer - 5.5" Height X 9.5" Width X 9.5" Depth - Plastic - Black (C91)