IBM
Lenovo 400 GB Solid State Drive - SAS - 3.5" Drive - Internal (01cx642)
- SKU:
- 18054968
- MPN:
- 01cx642
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 08/13/2024 04:55:32 PM PST
- Stock Update:
- 08/13/2024 04:55:32 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo 400 GB 3.5" Internal Solid State Drive- New
- Brand: Lenovo Group Limited
- Item model number: 01CX642
- Item Weight: 4.41 pounds
- Package Dimensions: 12 x 12 x 12 inches
- Flash Memory Size: 400
- Manufacturer: Lenovo
Lenovo 400 GB 3.5" Internal Solid State Drive - SAS
Features
Device Supported:
Storage System
Storage System
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | 3.5" |
| Drive Type | Internal |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SAS |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Solid State Drive |
| Product Name | 400GB 10DWD SSD - Hybrid tray |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 01CX642 |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 400 GB |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 400 GB Solid State Drive - SAS - 3.5" Drive - Internal (01cx642)