ACP
Acp Ep Memory 0A36258-AA 0a36258 Comp 65w Laptop Pwr Pwr 20v At 3.25a F/lenovo
- SKU:
- 18214505
- MPN:
- 0a36258-aa
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 03/10/2026 12:43:32 PM PST
- Stock Update:
- 03/10/2026 12:43:32 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
This is a Lenovo® 0A36258 compatible 65W 20V 3.25A laptop power adapter specifically designed for Lenovo® notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems.Package Contents:
- Lenovo AC Adapter
- 1 x Power cord
Features
Package Contents:
0A36258, 57Y6400, 4X20H15594, 0B47481
No
Lenovo Notebooks
China
- 65W Power Adapter
- 1 x Power Cord
Compatible to OEM Part Number:
0A36258, 57Y6400, 4X20H15594, 0B47481
TAA Compliant:
No
Additional Information:
- Tip Size: Slim Tip
Compatibility:
Lenovo Notebooks
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Maximum Output Current | 3.25 A |
| Maximum Output Power | 65 W |
| Output Voltage | 20 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 14.40 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 1.5" |
| Color Family | Black |
| Width | 3.5" |
| Depth | 7.5" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| General Information | |
| Brand Name | AddOn |
| Manufacturer Website Address | http://www.addoncomputer.com |
| Marketing Information | This is a Lenovo 0A36258 compatible 65W 20V 3.25A laptop power adapter specifically designed for Lenovo notebooks. Our power adapters are 100% tested and compatible with the intended systems. |
| Product Type | Power Adapter |
| Product Name | 65W Power Adapter |
| Manufacturer | AddOn |
| Manufacturer Part Number | 0A36258-AA |
| Packaged Quantity | 1 |
| Technical Information | |
| Device Supported | Notebook |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Acp Ep Memory 0A36258-AA 0a36258 Comp 65w Laptop Pwr Pwr 20v At 3.25a F/lenovo