Case Logic
Case Logic Quantic Carrying Case [Sleeve] for 14" Chromebook (3204734)
- SKU:
- 18398575
- MPN:
- 3204734
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IN, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:49:12 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $22.81 each 22.81 |
| Buy 3 | and pay only $20.80 each 20.8 |
| Buy 4 | and pay only $19.37 each 19.37 |
| Buy 5 or above | and pay only $18.72 each 18.72 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:49:12 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Quantic CHROMEBOOK Vertical Sleeve 14- LNEO214
- Standing screen display size: 14 Inches
- Brand: Case Logic
- Item model number: LNEO214
- Item Weight: 1.1 pounds
- Product Dimensions: 19.69 x 19.69 x 11.02 inches
- Item Dimensions LxWxH: 19.69 x 19.69 x 11.02 inches
- Color: Black
- Manufacturer: caselogic
Vertical sleeve for 14" Chromebooks with pocket for accessories and adjustable, removable shoulder strap. Warranty Caselogic is dedicated to providing exceptional products that are quality tested and guaranteed against defects in materials and workmanship. View warranty details Fits chromebooks with up to 14" screens Durable neoprene sleeve cushions and protects your laptop Outer zippered accessory pocket provides a convenient place to carry your power adapter, cables and accessories Adjustable, removeable shoulder strap Grab handles lay flat when not in use Compact neoprene sleeve allows you to safely transport device alone or in a larger bag Clear ID slot on exterior for easy identification Color Black Dimensions (LxWxH) 9.8 x 1.2 x 14.2 in Laptop compartment dimensions 13.4 x 0.8 x 9.3 in Weight 0.55 lb Material Polyester Model number 3204734 Model name LNEO-214
Features
Chromebook
Country of Origin:
Cambodia
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyester |
| Weight (Approximate) | 8.80 oz |
| Length | 9.8" |
| Product Color | Black |
| Height | 14.2" |
| Width | 1.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 25 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Case Logic |
| Manufacturer Website Address | http://www.caselogic.com |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Quantic Chromebook Case |
| Manufacturer | Case Logic, Inc |
| Manufacturer Part Number | 3204734 |
| Product Model | LNEO-214 |
| Product Line | Quantic |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 14" |
| Style | Sleeve |
Warranty Information