Case Logic
Case Logic Query CCAM-4216 Carrying Case [Backpack] for 10" to 15.6" Notebook - Black (3204797)
- SKU:
- 21239141
- MPN:
- 3204797
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, NJ, TX warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/31/2026 02:48:51 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $46.97 each 46.97 |
| Buy 3 - 4 | and pay only $44.11 each 44.11 |
| Buy 5 or above | and pay only $42.96 each 42.96 |
- Stock Update:
- 03/31/2026 02:48:51 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
QUERY 16 RECYCLED BACKPACK 29L- CCAM4216
- Item Weight: 1.3pounds
- Model Number: 3204797
- Product Dimensions: 19.69 x 19.69 x 11.02 inches
- Item Weight: 1.3 pounds
- Manufacturer: caselogic
Campus Query Recycled Backpack 29L Bk
Features
Application/Usage:
Notebook
Yes
Notebook
Recycled:
Yes
Recycled Content:
100% 600D Polyester
100% Polyester
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyester |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 18.9" |
| Color Family | Black |
| Width | 13" |
| Depth | 14.6" |
| General Information | |
| Brand Name | Case Logic |
| Manufacturer Website Address | http://www.caselogic.com |
| Marketing Information | Perfect for students or anyone on the go, this 29L backpack constructed from recycled materials has dedicated laptop storage plus plenty of space for books and personal items. |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Query Recycled Rucksack |
| Manufacturer | Case Logic, Inc |
| Manufacturer Part Number | 3204797 |
| Product Model | CCAM-4216 |
| Product Line | Query |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 15.6" |
| Tablet Compartment | Yes |
| Laptop Compartment | Yes |
| Carrying Options |
|
| Case Features | Mesh back |
| Style | Backpack |
| Additional Compartments |
|
| Volume Capacity | 7.66 gal |
| Minimum Screen Size Supported | 10" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Case Logic Query CCAM-4216 Carrying Case [Backpack] for 10" to 15.6" Notebook - Black (3204797)
$51.81