Case Logic
Case Logic Campus Carrying Case [Backpack] for 15.6" Notebook - Beige (3205194)
- SKU:
- 21472917
- MPN:
- 3205194
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our GA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:08:48 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $41.48 each 41.48 |
| Buy 3 or above | and pay only $39.20 each 39.2 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 04:08:48 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Case Logic Campus Carrying Case (Backpack) for 15.6" Notebook, Beige, Polyester Body, Shoulder Strap, Handle, 16.9" Height x 11.8" Width x 10.6" Depth, 6.34 gal Volume Capacity, UnisexCampus Notebook Case Compatible with notebook Store and carry your gadget and accessories with this zippered carrying case Made with polyester material which allows the backpack to fit a large array of devices Backpack style carrying case effectively combines casual and formal design aesthetics to give a decorative appearance Shoulder Strap carrying option for carrying case to ensure maximum usability and comfort Side Pocket case feature for maximum productivity with added dependability Carrying Case matches the style and look of unisex gender Comes in beige color for a trendy and eye-catching look It holds gadget up to 15.6" in size
Features
Application/Usage:
Notebook
Yes
100%
Notebook
Recycled:
Yes
Recycled Content:
100%
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyester |
| Weight (Approximate) | 14.46 oz |
| Product Color | Beige |
| Height | 16.9" |
| Color Family | Beige |
| Width | 11.8" |
| Depth | 10.6" |
| General Information | |
| Brand Name | Case Logic |
| Manufacturer Website Address | http://www.caselogic.com |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Campus Notebook Case |
| Manufacturer | Case Logic, Inc |
| Manufacturer Part Number | 3205194 |
| Product Line | Campus |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 15.6" |
| Carrying Options |
|
| Case Features | Side Pocket |
| Style | Backpack |
| Additional Compartments | Front Pocket |
| Gender | Unisex |
| Volume Capacity | 6.34 gal |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Case Logic Campus Carrying Case [Backpack] for 15.6" Notebook - Beige (3205194)
$47.67