Case Logic
Case Logic Compact DCB-304 Carrying Case Digital Camera, Accessories, Cord - Black (3201022)
- SKU:
- 21433242
- MPN:
- 3201022
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 07:08:56 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $29.41 each 29.41 |
| Buy 3 | and pay only $26.42 each 26.42 |
| Buy 4 or above | and pay only $25.18 each 25.18 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 07:08:56 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Enhance your photography experience with the DCB-304 High Zoom Camera Case in classic black. This durable camera case, designed by Case Logic, offers superior protection for your high-zoom camera. Crafted from high-quality fabric, it is built to withstand the rigors of daily use and travel, ensuring your camera equipment stays safe and secure.The DCB-304 camera case is not just about durability, it's also about style and convenience. Its sleek black design adds a touch of sophistication to your photography gear, while its spacious interior provides ample room for your camera and additional accessories. Designed with your camera's safety in mind, this protective case shields your equipment from potential scratches, bumps, and other types of damage. Whether you're a professional photographer on the go or a hobbyist capturing life's precious moments, the DCB-304 High Zoom Camera Case is an essential accessory for safeguarding your point and shoot camera. Remember, a good camera deserves a good case. Choose the DCB-304 High Zoom Camera Case for its durability, protection, style, and convenience.Case Logic DCB-304 High/Fixed
Package Contents:
Features
Package Contents:
Compact System/Hybrid Camera Case Lanyard Shoulder Strap
Cambodia
Application/Usage:
Digital Camera
Accessories
Cord
Country of Origin:
Cambodia
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyester |
| Weight (Approximate) | 8.16 oz |
| Length | 7.3" |
| Product Color | Black |
| Height | 6.7" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 7.3" |
| General Information | |
| Brand Name | Case Logic |
| Manufacturer Website Address | http://www.caselogic.com |
| Marketing Information | Accented with vibrant red detailing, this camera case is tailored to fit most compact system, hybrid and high zoom digital cameras. Carrying options include a convenient belt loop or detachable lanyard. Storage options provide a home for your cords and accessories. |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | Compact System/Hybrid Camera Case |
| Manufacturer | Case Logic, Inc |
| Manufacturer Part Number | 3201022 |
| Product Model | DCB-304 |
| Product Line | Compact |
| Packaged Quantity | 1 Carton |
| Product Information | |
| Carrying Options |
|
| Closure Type | Zipper |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Case Logic Compact DCB-304 Carrying Case Digital Camera, Accessories, Cord - Black (3201022)
$35.92