Cherry Americas
XTRFY GP5 Amnis Blue Cloth Gaming Mousepad (cx-gp5-xl-amnis-blue)
- SKU:
- 21101229
- MPN:
- cx-gp5-xl-amnis-blue
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our NJ warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/02/2026 04:20:42 AM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $35.76 each 35.76 |
| Buy 3 or above | and pay only $33.68 each 33.68 |
- Stock Update:
- 04/02/2026 04:20:42 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
GP5 MOUSEPAD SERIES. ELEVATE YOUR GAMING SPACE. High-speed cloth. Smoother than ever. The 5th generation of CHERRY XTRFY mousepads is designed for effortless gaming. With artworks thatll elevate your entire setup. HIGH-SPEED CLOTH SURFACE. The GP5 is built on experience from almost a decade of creating mousepads for professional players. Featuring CHERRY XTRFYs smoothest surface yet, it brings you the speed needed for fast-paced plays with pinpoint precision.High-speed cloth. Smoother than ever. The 5th generation of CHERRY XTRFY mousepads is designed for effortless gaming. High-quality fabric. Rubber base. Stitched edges. The GP5 is designed to last. Its even machine washable. (30 C, dry flat, no tumbling or ironing and itll be as good as new.) Medium - 320 x 270 x 3 mm 12.5 x 10.6 x .1 inches Large - 460 x 400 x 4 mm 17.75 x 15.75 x .16 inches Extra Large (XL) - 920 x 400 x 3 mm 36.22 x 15.75 x .15 inches
Features
Application/Usage:
Mouse/Keyboard
Mouse/Keyboard
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Rubber |
| Product Color | Blue |
| Surface Material | Cloth |
| Height | 15.75" |
| Color Family | Blue |
| Width | 36.22" |
| Depth | 0.12" |
| General Information | |
| Brand Name | XTRFY |
| Manufacturer Website Address | http://www.cherryamericas.com |
| Marketing Information | High-speed cloth. Smoother than ever. The 5th generation of CHERRY XTRFY mousepads is designed for effortless gaming. With artworks that'll elevate your entire setup. More from the Manufacturer |
| Product Type | Gaming Mouse Pad |
| Product Name | GP5 Amnis Blue Cloth Gaming Mousepad |
| Manufacturer | Cherry Americas |
| Manufacturer Part Number | CX-GP5-XL-AMNIS-BLUE |
| Product Line | GP5 |
| Product Information | |
| Size | Extra Large |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
XTRFY GP5 Amnis Blue Cloth Gaming Mousepad (cx-gp5-xl-amnis-blue)
$40.34