Compucessory
Compucessory Comp Gel Keyboard Wrist Rest Pad - Black (CCS23717)
- SKU:
- 18073712
- MPN:
- ccs-23717
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, MD, MI, MN, MO, NH, NJ, NY, OH, OK, TX, UT, VA, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/28/2026 07:43:24 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $22.77 each 22.77 |
| Buy 3 | and pay only $20.36 each 20.36 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $18.77 each 18.77 |
| Buy 10 - 77 | and pay only $16.10 each 16.1 |
| Buy 78 or above | and pay only $14.60 each 14.6 |
- Stock Update:
- 03/28/2026 07:43:24 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Compucessory Comp Gel Keyboard Wrist Rest Pad (CCS23717)- Gel-filled, Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort
- Designed for use with keyboards
- Nonskid base keeps wrist pad firmly in place on desk
- Brand Name: Compucessory
- Item Weight: 5 ounces
- Product Dimensions: 23.2 x 3.1 x 1.4 inches
- Item model number: CCS23717
- Color: Black
- Material Type: Gel
- Number of Items: 1
- Manufacturer Part Number: CCS23717
Wrist rest pad is designed for use with keyboards. Gel-filled Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort. Nonskid base holds wrist pad firmly in place on desk.
Features
Additional Information:
No
No
China
- Nonskid base holds unit firmly in place on desk
- Gel-filled Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort
Assembly Required:
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Color | Black |
| Height | 19" |
| Color Family | Black |
| Width | 2.87" |
| Depth | 0.75" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>limited 1 yr</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Compucessory |
| Manufacturer Website Address | http://www.compucessory.com |
| Marketing Information | Wrist rest pad is designed for use with keyboards. Gel-filled Lycra surface conforms to wrists and palms for soothing comfort. Nonskid base holds wrist pad firmly in place on desk. |
| Product Type | Wrist Rest |
| Product Name | Gel Keyboard Wrist Rest Pads |
| Manufacturer | Compucessory |
| Manufacturer Part Number | 23717 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Compucessory Comp Gel Keyboard Wrist Rest Pad - Black (CCS23717)
$30.09