Compucessory
Compucessory Gel Mouse Pad - Gray (CCS45163)
- SKU:
- 18085515
- MPN:
- ccs-45163
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, MN, OK, TX, UT, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 02:06:50 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $20.92 each 20.92 |
| Buy 3 | and pay only $17.97 each 17.97 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $16.77 each 16.77 |
| Buy 10 - 17 | and pay only $13.83 each 13.83 |
| Buy 18 or above | and pay only $13.35 each 13.35 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 02:06:50 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Gel mouse pad features an ergonomically and stylishly contoured design. Soft gel-filled wrist rest soothingly conforms to wrists and palms. Reduces pressure points for exceptional forearm and wrist comfort. Nonskid base holds mouse pad firmly in place.
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Gel |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
| Product Color | Gray |
| Height | 9" |
| Color Family | Gray |
| Width | 10" |
| Depth | 1" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>limited 1 yr</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Compucessory |
| Manufacturer Website Address | http://www.compucessory.com |
| Marketing Information | Gel mouse pad features an ergonomically contoured design. Soft gel-filled wrist rest soothingly conforms to wrists and palms and reduces pressure points for exceptional forearm and wrist comfort. Nonskid base holds mouse pad firmly in place. |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | Gel Mouse Pads |
| Manufacturer | Compucessory |
| Manufacturer Part Number | 45163 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Features | Non-skid |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Compucessory Gel Mouse Pad - Gray (CCS45163)
$28.03