Dell Computer
Dell Pro 24 QC24251 All-in-One Computer - Intel Core i3 14th Gen i3-14100T - 8 GB - 256 GB SSD - 23.8" Full HD - Desktop - Dark Gray (dtjyr)
- SKU:
- 21075769
- MPN:
- dtjyr
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 02/06/2026 12:11:50 PM PST
- Stock Update:
- 02/06/2026 12:11:50 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- Pro 24 All-in-One (35W) QC24251
- Keyboard
- Mouse
- US Power Cord
- AC Adapter
- Quick Start Guide
- Documentation
Features
Systems Management:
No vPro Support
Electronic Product Environmental Assessment Tool Silver (EPEAT Silver)
Yes
Australia/New Zealand Minimum Energy Performance Standards (MEPS)
Yes
Security Slot
Yes
Mexico
No vPro Support
Package Contents:
- Pro 24 All-in-One (35W) QC24251
- Keyboard
- Mouse
- US Power Cord
- AC Adapter
- Quick Start Guide
- Documentation
Environmental Certification:
Electronic Product Environmental Assessment Tool Silver (EPEAT Silver)
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Efficiency Compliance:
Australia/New Zealand Minimum Energy Performance Standards (MEPS)
Energy Star:
Yes
Features:
Security Slot
TCO Certified:
Yes
Environmental Compliance:
Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE)
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
China Restriction of Hazardous Substances (China RoHS)
Country of Origin:
Mexico
Specs
| Built-in Devices | |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 130 W |
| Processor | |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 14th Gen |
| Processor Model | i3-14100T |
| Maximum Turbo Speed | 4.40 GHz |
| Processor Type | Core i3 |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Chipset Model | Q670 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 18.57 lb |
| Product Color | Dark Gray |
| Height | 13.9" |
| Color Family | Gray |
| Width | 21.3" |
| Depth | 2.3" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>3Y Basic Onsite Service after remote diagnosis with Hardware-Only Support-Disti SnS</p> |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Configuration | 1 x 8GB |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | No |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8" |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Brightness | 250 Nit |
| Screen Mode | Full HD |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Standard Refresh Rate | 100 Hz |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 730 |
| Graphics Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Dell |
| Manufacturer Website Address | http://www.delltechnologies.com |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | Pro 24 All-in-One (35W) QC24251 |
| Manufacturer | Dell Technologies |
| Manufacturer Part Number | DTJYR |
| Product Model | QC24251 |
| Product Line | Pro 24 |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Solid State Drive Configuration | 1 x 256GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Drive Type | SSD |
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe 4.0 |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C® port |
| DisplayPort (Rear) | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports (Rear) | 2 |
| Number of USB 3.2 Gen 2 Ports | 1 |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Number of USB 3.2 Gen 1 Ports | 2 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Number of DisplayPort Outputs (Rear) | 1 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Language | English/Spanish/French/Brazilian Portuguese |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Dell Pro 24 QC24251 All-in-One Computer - Intel Core i3 14th Gen i3-14100T - 8 GB - 256 GB SSD - 23.8" Full HD - Desktop - Dark Gray (dtjyr)