Fellowes
Fellowes 91737 Gel Wrist Rest - 0.87" X 19.62" X 3.12" - Graphite
- SKU:
- 18078361
- MPN:
- 91737
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CA, CO, FL, GA, IN, MD, MI, MN, MO, NC, NH, NJ, NY, OH, OK, TX, UT, VA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/31/2026 01:45:28 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $29.04 each 29.04 |
| Buy 3 | and pay only $26.08 each 26.08 |
| Buy 4 or above | and pay only $24.88 each 24.88 |
- Stock Update:
- 03/31/2026 01:45:28 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Wrist rest provides exceptional support while redistributing pressure points. Soft, durable Lycra covering withstands daily wear and tear. Non-skid base holds wrist rest firmly in place. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Keyboard Wrist Rest; Color(s): Graphite; Theme: Solid Color.Global Product Type:Keyboard/Laptop Wrist Rests
Features
Assembly Required:
No
No
China
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Gel |
| Weight (Approximate) | 12.64 oz |
| Product Color | Graphite |
| Surface Material | Lycra |
| Height | 0.63" |
| Color Family | Gray |
| Width | 18.50" |
| Depth | 2.75" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | <p>1 year limited</p> |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Soothing Gel Wrist Rest provides outstanding support while redistributing pressure points for exceptional comfort. Durable Lycra covering is soft and easy to clean. Wrist Rest has a special backing that holds wrist rest firmly in place. Nonskid rubber backing. |
| Product Type | Wrist Rest |
| Product Name | Gel Wrist Rest |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 91737 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes 91737 Gel Wrist Rest - 0.87" X 19.62" X 3.12" - Graphite
$35.61