Fellowes
Fellowes Gel Crystal Keyboard Wrist Rest - Non-skid - 19.31" X 2.31" X 0.94" - Purple (91437)
- SKU:
- 18225555
- MPN:
- 91437
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, MS, NJ warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/02/2026 04:42:38 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $24.03 each 24.03 |
| Buy 3 | and pay only $22.05 each 22.05 |
| Buy 4 | and pay only $20.62 each 20.62 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $20.03 each 20.03 |
| Buy 10 or above | and pay only $18.36 each 18.36 |
- Stock Update:
- 04/02/2026 04:42:38 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Ergonomically designed to provide wrist support and comfort. Thick gel cushion conforms to the contours of your wrist to alleviate pressure. Stain-resistant covering wipes clean with a damp cloth. Nonskid rubber backing keeps rest firmly in place. Wrist Filling Material: Gel; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Keyboard Wrist Rest; Color(s): Purple; Theme: Solid Color.Global Product Type:Keyboard/Laptop Wrist Rests
Features
Assembly Required:
No
0%
No
Hong Kong
No
Post-consumer-waste%:
0%
Recycled:
No
Country of Origin:
Hong Kong
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material |
|
| Weight (Approximate) | 11.04 oz |
| Product Color | Purple |
| Surface Material | Polyurethane |
| Height | 0.63" |
| Width | 18.50" |
| Depth | 2.25" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Wrist rest supports wrist, relieves pressure, and provides comfort. Stain resistant; wipes clean with a damp cloth. Non-skid rubber backing keeps pad in place. Stylish, transparent gel adds color to your workspace. |
| Product Type | Wrist Rest |
| Product Name | Gel Wrist Rest - Crystals, Purple |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 91437 |
| Product Line | Crystals |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Information | |
| Durability |
|
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Gel Crystal Keyboard Wrist Rest - Non-skid - 19.31" X 2.31" X 0.94" - Purple (91437)
$29.84