Fellowes
Fellowes Keyboard Palm Support With Microban Protection - Taa Compliant - 0.6" X 18.3" X 3.4" - Black (9182801)
- SKU:
- 18130387
- MPN:
- 9182801
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CO, GA, TX warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/01/2026 08:05:32 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $24.49 each 24.49 |
| Buy 3 | and pay only $22.69 each 22.69 |
| Buy 4 - 5 | and pay only $22.04 each 22.04 |
| Buy 6 - 8 | and pay only $20.80 each 20.8 |
| Buy 9 or above | and pay only $20.38 each 20.38 |
- Stock Update:
- 04/01/2026 08:05:32 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Improve your workstation comfort with this Fellowes ergonomic palm and wrist support. The jersey fabric cover keeps the support soft to the touch with a breathable design to keep you comfortable and cool. Self-adjusting memory foam conforms to your wrists to provide customized support. Microban antimicrobial protection helps keep your product cleaner. The color lets this wrist support blend in with your office furnishings, making it a seamless and functional addition to your desk. MICROBAN antimicrobial protection. Wrist Filling Material: Memory Foam; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Keyboard Palm Support; Color(s): Black; Theme: Solid Color.Global Product Type:Keyboard/Laptop Wrist Rests
Features
Assembly Required:
No
No
No
Recycled:
No
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Memory Foam |
| Weight (Approximate) | 7.20 oz |
| Product Color | Black |
| Surface Material | Jersey |
| Height | 0.63" |
| Color Family | Black |
| Width | 18.25" |
| Depth | 3.37" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Improve your work station comfort with this Fellowes® ergonomic keyboard wristrest support. The jersey fabric cover keeps the support soft to the touch with a breathable design to keep you comfortable and cool. Self-adjusting memory foam conforms to your wrists to provide customized support. Microban® antimicrobial protection helps keep your wrist support cleaner. The black color 9182801 lets this wrist support blend in with your office furnishings, making it a seamless and functional addition to your desk. |
| Product Type | Keyboard Pad |
| Product Name | Keyboard Palm Support with Microban® Protection |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 9182801 |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Information | |
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Keyboard Palm Support With Microban Protection - Taa Compliant - 0.6" X 18.3" X 3.4" - Black (9182801)
$27.84