Fellowes
Fellowes Medium Mouse Pad - 0.2" X 8" X 9.3" - Black (58024)
- SKU:
- 18087546
- MPN:
- 58024
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, IL, MS, NJ, OH warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/03/2026 04:39:36 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $11.21 each 11.21 |
| Buy 3 | and pay only $9.23 each 9.23 |
| Buy 4 - 9 | and pay only $8.25 each 8.25 |
| Buy 10 - 27 | and pay only $5.86 each 5.86 |
| Buy 28 or above | and pay only $4.99 each 4.99 |
- Stock Update:
- 04/03/2026 04:39:36 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Durable polyester construction holds up to heavy use. Nonskid rubber base protects desktop and keeps the pad in place. Wrist Filling Material: None; Mouse Pad/Wrist Rest Type: Mouse Pad; Color(s): Black; Theme: Solid Color.Global Product Type:Mouse Pads
Features
Assembly Required:
No
No
Taiwan
No
Recycled:
No
Country of Origin:
Taiwan
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Polyester |
| Weight (Approximate) | 2.88 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 0.13" |
| Color Family | Black |
| Width | 9" |
| Depth | 8" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Optical-friendly mouse pad offers improved tracking and responsiveness. Nonskid rubber base protects desktop from scuffs and scratches and prevents slippage. Cover is made of durable polyester. More from the Manufacturer |
| Product Type | Mouse Pad |
| Product Name | Mouse Pad |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 58024 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Product Information | |
| Durability | Scratch Resistant |
| Features |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Medium Mouse Pad - 0.2" X 8" X 9.3" - Black (58024)
$17.25