Fellowes
Fellowes Non-magnetic Copyholder - Letter, Black - Plastic (21106)
- SKU:
- 18225137
- MPN:
- fel-21106
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our AZ, CO, FL, GA, IN, MN, MO, NC, NJ, OH, UT, WA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/01/2026 08:00:48 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 | and pay only $24.24 each 24.24 |
| Buy 3 | and pay only $21.83 each 21.83 |
| Buy 4 | and pay only $20.20 each 20.2 |
| Buy 5 - 9 | and pay only $19.48 each 19.48 |
| Buy 10 or above | and pay only $17.49 each 17.49 |
- Stock Update:
- 04/01/2026 08:00:48 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Constructed of sturdy, impact-resistant plastic, non-magnetic copyholder positions documents for easy reading and enhanced comfort. Copyholder includes a removable line guide for highlighting text plus a track design that allows the user to re-position the line guide and paper holder along the top or side. Easel back extends, allowing for proper height and angle adjustments. Folds flat for easy storage. Holds up to 125 sheets of letter-size paper. Holds: Letter; Mounting: Free Standing; Material(s): Plastic; Sheet Capacity: 125.Global Product Type:Desktop Copyholders
Features
Package Contents:
No
No
China
- Non-Magnetic Copyholder
- Line Guide
Additional Information:
- Letter Size
- Non-Magnetic
- Holds up to 125 sheets
- Extendable easel back
- Adjustable line guide
Assembly Required:
No
Recycled:
No
Country of Origin:
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Plastic |
| Weight (Approximate) | 9.60 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 11.3" |
| Color Family | Black |
| Width | 10.1" |
| Depth | 7.4" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 5 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Fellowes |
| Manufacturer Website Address | http://www.fellowes.com |
| Marketing Information | Nonmagnetic desktop copyholder offers a versatile, nonmagnetic, easel-back design. Use copyholder to position copy at the optimum viewing angle, moving line guide and paper holder along top or side. Copyholder adjusts for height and viewing angle and includes removable line guide and multiposition paper holder. Fold flat for easy storage. Copyholder holds 125 sheets of standard copy paper and is made of sturdy, impact-resistant plastic. More from the Manufacturer |
| Product Type | Copy Holder |
| Product Name | Non-Magnetic Copyholder |
| Manufacturer | Fellowes, Inc. |
| Manufacturer Part Number | 21106 |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Technical Information | |
| Stackable | No |
| Product Details | 125 Letter Size Paper |
| Lock | No |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Fellowes Non-magnetic Copyholder - Letter, Black - Plastic (21106)
$31.39