Hewlett Packard
Hewlett Packard 973G1AA#ABA Poly Tc10 White Touch Controller Gsa/taa Us 973G1AA#ABA_25
- SKU:
- 20890732
- MPN:
- 973g1aa-aba_25
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/01/2026 09:12:20 PM PST
- Stock Update:
- 04/01/2026 09:12:20 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Package Contents:- TC10 White Touch Controller GSA/TAA
- Wall Mount Kit
- Table Stand
- Mounting Hardware
- RJ-45 Cable
- Quick start QR Code
- Warranty Card
- Poly Lens Coaster
Features
Unified Communications Platform:
Yes
Video Conferencing
Zoom
BlueJeans
RingCentral
Dialpad
Package Contents:
- TC10 White Touch Controller GSA/TAA
- Wall Mount Kit
- Table Stand
- Mounting Hardware
- RJ-45 Cable
- Quick start QR Code
- Warranty Card
- Poly Lens Coaster
TAA Compliant:
Yes
Application/Usage:
Video Conferencing
Specs
| Wireless Specifications | |
| Wireless LAN | Yes |
| Power Description | |
| Power Source | PoE |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
|
| Weight (Approximate) | 2.79 lb |
| Product Color | White |
| Height | 2.5" |
| Width | 10.3" |
| Depth | 7.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| General Information | |
| Brand Name | Poly |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Product Type | Video Conference Equipment |
| Product Name | TC10 White Touch Controller GSA/TAA |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | 973G1AA#ABA |
| Product Model | TC10 |
| Technical Information | |
| Features | Kensington Lock |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Hewlett Packard 973G1AA#ABA Poly Tc10 White Touch Controller Gsa/taa Us 973G1AA#ABA_25
$1,143.42