Hewlett Packard
Hewlett Packard 9VH72AA E22 G4 Full HD IPS Monitor
- SKU:
- 20655813
- MPN:
- 9vh72aa
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/01/2026 09:16:00 PM PST
- Stock Update:
- 04/01/2026 09:16:00 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Features
Energy Star:
Yes
Yes
Yes
TCO Certified:
Yes
Specs
| Built-in Devices | |
| Built-in Devices | USB Hub |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Weight (Approximate) | 11.68 lb |
| Height with Stand | 18.92" |
| Product Color | Black |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Depth with Stand | 8.15" |
| Height | 11.6" |
| Width with Stand | 19.24" |
| Color Family | Black |
| Width | 19.2" |
| Depth | 1.9" |
| Interfaces/Ports | |
| VGA | Yes |
| Number of USB Ports | 5 |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| HDMI | Yes |
| Video | |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 250 Nit |
| Maximum Resolution | 1920 x 1080 |
| General Information | |
| Brand Name | HPI SOURCING - NEW |
| Product Type | LED Monitor |
| Product Name | E22 G4 FHD Monitor |
| Manufacturer | HPI SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | 9VH72AA |
| Product Model | E22 G4 |
| Product Series | E |
| Technical Information | |
| Response Time Details | 5 ms On/Off (with OD) |
| Viewable Screen Size | 21.5" |
| Response Time | 5 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Pixel Pitch | 0.24700 mm x 0.24700 mm |
| Stand Adjustments |
|
| Mount Type | Wall Mountable |
| Horizontal Frequency | 30 kHz to 80 kHz |
| Screen Mode | Full HD |
| Number of Screens | 1 |
| Features |
|
| Vertical Frequency | 50 Hz to 60 Hz |
| Backlight Technology | Edge LED |
| Adjustable Stand | Yes |
| Screen Size Class | 22" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Hewlett Packard 9VH72AA E22 G4 Full HD IPS Monitor
$218.90