Hewlett Packard
Hewlett Packard AZ7B5AA#ABA Wireless Mouse 400 Quiet Pink AZ7B5AA#ABA
- SKU:
- 21235078
- MPN:
- az7b5aa-aba
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, GA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/02/2026 04:09:07 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 - 3 | and pay only $35.72 each 35.72 |
| Buy 4 | and pay only $33.60 each 33.6 |
| Buy 5 - 8 | and pay only $32.86 each 32.86 |
| Buy 9 or above | and pay only $31.58 each 31.58 |
- Stock Update:
- 04/02/2026 04:09:07 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
HP 400 Quiet Pink Wireless Mouse US- Personalize it. With colorful, durable silicone Durable, with silicone rubber, this soft, easy-to-sanitize, ambidextrous mouse was designed for you. Pick your favorite from five color options.
- Quiet clicks and quick access Quiet clicks, vertical/horizontal scrolling options, and access to the Microsoft Wheel setting for easy shortcuts from one click of the center button, help you do more, quickly and quietly.
- A mouse that keeps up with you Wireless connectivity via Bluetooth or a 2.4GHz Dongle, gets you up and running, then keeps you there. Up to 6000 adjustable DPI keeps you tracking almost any surface, while a 24-month battery life ensures that you stay clicking day and night.
- Built for a better tomorrow The HP 400 Quiet Wireless Mouse is made with at least 40% post-consumer recycled materials and comes in FSC certified packaging.
- Average Battery Life (in hours): ?24 months
- Brand: ?HP
- Series: ?HP 400 Quiet Wireless Mouse
- Item model number: ?AZ7B5AA#ABA
- Hardware Platform: ?PC
- Operating System: ?Windows 11; Windows 10; macOS; Android; iOS; ChromeOS
- Item Weight: ?3.84 ounces
- Package Dimensions: ?4.92 x 3.35 x 2.09 inches
- Color: ?Pink
- Batteries: ?1 AAA batteries required.
- Manufacturer: ?HP
Make what matters, with a mouse thats uniquely yours Everything you do matters, so why not do it with personalized technology? The HP 400 Quiet Wireless Mouse comes in a range of modern colors, all made with soft-silicone material, so pick your favorite; then let this durable, ambidextrous mouse and its 24-month battery life help you get down to business.
Package Contents:
- 400 Quiet Wireless Mouse
- USB Dongle
- 1 x AA Battery
- Quick Start Guide
- Warranty Card
Features
Package Contents:
Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE)
- 400 Quiet Wireless Mouse
- USB Dongle
- 1 x AA Battery
- Quick Start Guide
- Warranty Card
Operating System Compatibility:
Windows 10
Windows 11
Mac OS
Android
iOS
ChromeOS
Platform Supported:
PC
Mac
Environmental Compliance:
Waste Electrical and Electronic Equipment Directive (WEEE)
Specs
| Power Description | |
| Power Source | Batteries |
| Pointing Device | |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth/Radio Frequency |
| Movement Resolution (dpi) | 6000 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Scrolling Directions | Vertical/Horizontal |
| Movement Detection | Multi Surface |
| Wireless Receiver Interface | USB |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Pointing Device Features |
|
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 32.81 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Total Number of Buttons | 5 |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Silicone Rubber |
| Weight (Approximate) | 3.88 oz |
| Product Color | Pink |
| Height | 1.6" |
| Color Family | Pink |
| Width | 4.6" |
| Depth | 2.4" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| Battery Information | |
| Battery Size Supported | AA |
| Battery Included | Yes |
| Number of Batteries Supported | 1 |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Marketing Information | Everything you do matters, so why not do it with personalized technology? The HP 400 Quiet Wireless Mouse comes in a range of modern colors, all made with soft-silicone material, so pick your favorite; then let this durable, ambidextrous mouse and its 24-month battery life help you get down to business. Personalize it. With colorful, durable silicone Durable, with silicone rubber, this soft, easy-to-sanitize, ambidextrous mouse was designed for you. Pick your favorite from five color options. Quiet clicks and quick access Quiet clicks, vertical/horizontal scrolling options, and access to the Microsoft® Wheel setting for easy shortcuts from one click of the center button, help you do more, quickly and quietly. A mouse that keeps up with you Wireless connectivity via Bluetooth or a 2.4GHz Dongle, gets you up and running, then keeps you there. Up to 6000 adjustable DPI keeps you tracking almost any surface, while a 24-month battery life ensures that you stay clicking day and night. Built for a better tomorrow The HP 400 Quiet Wireless Mouse is made with at least 40% post-consumer recycled materials and comes in FSC® certified packaging |
| Product Type | Mouse |
| Product Name | 400 Quiet Wireless Mouse |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | AZ7B5AA#ABA |
| Product Model | 400 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Hewlett Packard AZ7B5AA#ABA Wireless Mouse 400 Quiet Pink AZ7B5AA#ABA
$37.31