Hewlett Packard
Hewlett Packard B6BT5AA Hp Dual Type-c 3.2 G2 15w Out Accs V3 Flex Io
- SKU:
- 21477587
- MPN:
- b6bt5aa
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/01/2026 12:24:16 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $64.89 each 64.89 |
- Stock Update:
- 04/01/2026 12:24:16 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
HP Dual Type-C 3.2 Gen2 Flex IO v3- Provides two high-speed USB-C connections for versatile device connectivity
- Enables data transfer speeds up to 10 Gbps
- Brand: ?HP
- Series: ?Dual Type-C 3.2 Gen2 Flex IO v3
- Item model number: ?B6BT5AA
- Hardware Platform: ?HP EliteDesk 8 Mini G1i Desktop AI PC, HP EliteDesk 8 SFF G1i Desktop AI PC, HP EliteDesk 8 Tower G1i Desktop AI PC
- Item Weight: ?0.48 ounces
- Product Dimensions: ?1.63 x 0.65 x 1.81 inches
- Item Dimensions LxWxH: ?1.63 x 0.65 x 1.81 inches
- Color: ?Information Not Available
- Manufacturer: ?HP Inc.
Dual Type-C 3.2 Gen2 Flex IO v3
Package Contents:
- Dual Type-C 3.2 Gen2 Flex IO v3
- 2 x Screws
- Installation Guide
Features
Package Contents:
Desktop
Desktop Computer
- Dual Type-C 3.2 Gen2 Flex IO v3
- 2 x Screws
- Installation Guide
Application/Usage:
Desktop
Device Supported:
Desktop Computer
Compatibility:
- HP EliteDesk 8 Tower G1i Desktop AI PC
- HP EliteDesk 8 SFF G1i Desktop AI PC
- HP EliteDesk 8 Mini G1i Desktop AI PC
- HP EliteDesk 8 Mini G1a Desktop PC
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 0.45 oz |
| Height | 1.81" |
| Width | 0.65" |
| Depth | 1.63" |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Product Type | USB-C 3.2 Flex Port |
| Product Name | Dual Type-C 3.2 Gen2 Flex IO v3 |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | B6BT5AA |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Hewlett Packard B6BT5AA Hp Dual Type-c 3.2 G2 15w Out Accs V3 Flex Io
$70.31