Hewlett Packard
HP 24-cr0000a 24-cr0410 All-in-One Computer - AMD Athlon Silver 7120U - 8 GB - 256 GB SSD - 23.8" Full HD - Desktop - Shell White (b9ks0aa-aba)
- SKU:
- 21244335
- MPN:
- b9ks0aa-aba
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our CA, GA, IL, PA warehouses.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 04/01/2026 07:08:50 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $766.11 each 766.11 |
- Stock Update:
- 04/01/2026 07:08:50 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Overview | Consciously designed thinking about the planet
This slim, HP 23.8" All-in-One Desktop PC empowers you to do more while using less. Responsibly manufactured using post-consumer recycled and ocean-bound plastics and is EPEAT® Gold Registered and ENERGY STAR® Certified. With a powerful processor, upgraded memory and enhanced multitasking features, there's no compromise for heightened performance.
Designed to reduce environmental impact
World's first PC with recycled coffee grounds, and contains post-consumer recycled and ocean-bound plastics.
Ready to take on the day, every day
Face the day with a dependable AMD Processor, ample storage, fast connections, and plenty of memory.
Built to keep you connected to your crew
Made for true collaboration with a tiltable, pop-up privacy camera, dual mics, and advanced noise-reduction.
Features | Get a fresh perspective
From a rejuvenated Start menu, to new ways to connect to your favorite people, news, games, and content-Windows 11 is the place to think, express, and create in a natural way.
AMD Athlon™ 7000 Series Processors
Built with exceptional experiences in mind, AMD Athlon™ processors deliver responsive, reliable computing for everyday users with great battery life. Plus, enjoy built-in AMD Radeon™ graphics with crisp visuals and HD streaming.
AMD Radeon™ graphics
Whether it's games or movies, experience high performance for all your entertainment.
FHD IPS display
Enjoy crystal-clear images from any angle. With 178° wide-viewing angles and a vibrant 1920 x 1080 resolution, you'll always have a great view of your favorite content.
Anti-glare panel
Enjoy the sun and your favorite content with this anti-glare panel. Non-reflective and low gloss means you'll get less glare while you're outside.
Flicker-free
Using DC Dimming technology that controls brightness by adjusting direct current rather than cycling the backlight, we can eliminate screen flickering for more comfortable viewing.
Package Contents:
- All-in-One 24-cr0410 PC
- Keyboard
- Mouse
- Power Adapter
Features
- All-in-One 24-cr0410 PC
- Keyboard
- Mouse
- Power Adapter
Environmental Certification:
Electronic Product Environmental Assessment Tool Gold (EPEAT Gold)
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Star:
Yes
Features:
Flicker-free
Specs
| Built-in Devices | |
| Camera Privacy Shutter | Yes |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
| Processor | |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Threads | 2 |
| L3 Cache | 2 MB |
| Processor Model | 7120U |
| Maximum Turbo Speed | 3.50 GHz |
| Processor Type | Athlon Silver |
| Chipset | |
| Chipset Manufacturer | AMD |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 11.62 lb |
| Product Color | Shell White |
| Height | 16.1" |
| Color Family | White |
| Width | 21.3" |
| Depth | 7.3" |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | LPDDR5 |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | No |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8" |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Brightness | 250 Nit |
| Screen Mode | Full HD |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Graphics Controller Model | Radeon Graphics |
| Graphics Memory Technology | LPDDR5 |
| General Information | |
| Brand Name | HP |
| Manufacturer Website Address | http://www.hp.com |
| Marketing Information | Overview | Consciously designed thinking about the planet This slim, HP 23.8" All-in-One Desktop PC empowers you to do more while using less. Responsibly manufactured using post-consumer recycled and ocean-bound plastics and is EPEAT® Gold Registered and ENERGY STAR® Certified. With a powerful processor, upgraded memory and enhanced multitasking features, there's no compromise for heightened performance. Designed to reduce environmental impact World's first PC with recycled coffee grounds, and contains post-consumer recycled and ocean-bound plastics. Ready to take on the day, every day Face the day with a dependable AMD Processor, ample storage, fast connections, and plenty of memory. Built to keep you connected to your crew Made for true collaboration with a tiltable, pop-up privacy camera, dual mics, and advanced noise-reduction. Features | Get a fresh perspective From a rejuvenated Start menu, to new ways to connect to your favorite people, news, games, and content-Windows 11 is the place to think, express, and create in a natural way. AMD Athlon™ 7000 Series Processors Built with exceptional experiences in mind, AMD Athlon™ processors deliver responsive, reliable computing for everyday users with great battery life. Plus, enjoy built-in AMD Radeon™ graphics with crisp visuals and HD streaming. AMD Radeon™ graphics Whether it's games or movies, experience high performance for all your entertainment. FHD IPS display Enjoy crystal-clear images from any angle. With 178° wide-viewing angles and a vibrant 1920 x 1080 resolution, you'll always have a great view of your favorite content. Anti-glare panel Enjoy the sun and your favorite content with this anti-glare panel. Non-reflective and low gloss means you'll get less glare while you're outside. Flicker-free Using DC Dimming technology that controls brightness by adjusting direct current rather than cycling the backlight, we can eliminate screen flickering for more comfortable viewing. |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | All-in-One 24-cr0410 PC |
| Manufacturer | HP Inc. |
| Manufacturer Part Number | B9KS0AA#ABA |
| Product Model | 24-cr0410 |
| Product Series | 24-cr0000a |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Drive Type | SSD |
| Solid State Drive Interface | PCI Express NVMe |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB Type-C® 5Gbps signaling rate |
| HDMI | Yes |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Total Number of USB Ports | 5 |
| Number Of Ethernet Ports | 1 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Home |
Warranty Information