Hewlett Packard
Hewlett Packard E5E76AA X500 USB Wired Mouse
- SKU:
- 21144971
- MPN:
- e5e76aa
- Availability:
- Usually ships the same or next business day. In stock at our PA warehouse.
- Shipping:
- Calculated at Checkout
- Stock Update:
- 03/30/2026 09:31:02 PM PST
Bulk discount rates
Below are the available bulk discount rates for each individual item when you purchase a certain amount
| Buy 2 or above | and pay only $51.64 each 51.64 |
- Stock Update:
- 03/30/2026 09:31:02 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
HP X500 USB Wired Optical Mouse for PC/Mac/Laptop - Black (E5E76AA)- Type: USB Wired mouse
- Compatibility : All laptops and desktops
- Interface: USB 2.0
- Button: 3 buttons with scroll wheel
- 1 year limited domestic hardware warranty. Contact HP/dealer to claim warranty.
- Product Dimensions: 6.02 x 5.47 x 2.52 inches
- Item Weight: 4.9 ounces
Stylish enhancement to a classic Enjoy the comfortable HP Wired Mouse X500 with simple USB connection. The optical tracking provides smooth tracking and programmable 3 button controls can work with either hand
Features
Device Supported:
Computer
Computer
Specs
| Pointing Device | |
| Total Number of Buttons | 3 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Movement Detection | Optical |
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Pointing Device Connectivity Technology | Cable |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.74 oz |
| Height | 1.4" |
| Width | 2.5" |
| Depth | 4.5" |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB |
| General Information | |
| Brand Name | HPI SOURCING - NEW |
| Product Type | Mouse |
| Product Name | X500 Wired Mouse |
| Manufacturer | HPI SOURCING - NEW |
| Manufacturer Part Number | E5E76AA |
| Product Model | X500 |
| Packaged Quantity | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Hewlett Packard E5E76AA X500 USB Wired Mouse
$57.37