Hewlett Packard
HPE ProLiant DL300 Gen10 Plus 1U Cable Management Arm for Rail Kit (p26489-b21)
- SKU:
- 19145996
- MPN:
- p26489-b21
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 04/03/2026 08:45:36 AM PST
- Stock Update:
- 04/03/2026 08:45:36 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
HPE ProLiant DL300 Gen10 Plus 1U Cable Management Arm for Rail Kit - Cable Management Arm - 1U Rack Height- Cable Manager Type: Cable Management Arm
- Rack Height: 1U
- Height: 2.17"
- Width: 22.05"
- Depth: 4.92"
Manufacturer: Hewlett Packard Enterprise. Brand Name: HPE. Product Name: ProLiant DL300 Gen10 Plus 1U Cable Management Arm for Rail Kit. Product Type: Cable Organizer. [Product Information] Cable Manager Type: Cable Management Arm. [Physical Characteristics] Rack Height: 1U. Height: 2.17". Width: 22.05". Depth: 4.92". Weight (Approximate): 2.43 lb. [Miscellaneous] Compatibility: HPE ProLiant DL365 Gen10 Plus HPE ProLiant DX360 Gen10 Plus Rail Kit .
Features
Compatibility:
- HPE ProLiant DL365 Gen10 Plus
- HPE ProLiant DX360 Gen10 Plus
- Rail Kit
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2.43 lb |
| Height | 2.17" |
| Width | 22.05" |
| Rack Height | 1U |
| Depth | 4.92" |
| General Information | |
| Brand Name | HPE |
| Manufacturer Website Address | http://www.hpe.com |
| Product Type | Cable Organizer |
| Product Name | ProLiant DL300 Gen10 Plus 1U Cable Management Arm for Rail Kit |
| Manufacturer | Hewlett Packard Enterprise |
| Manufacturer Part Number | P26489-B21 |
| Product Information | |
| Cable Manager Type | Cable Management Arm |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
HPE ProLiant DL300 Gen10 Plus 1U Cable Management Arm for Rail Kit (p26489-b21)