Intel
Intel Thermal Solution - Copper (bxts13a)
- SKU:
- 18047130
- MPN:
- bxts13a
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 12/15/2021 06:16:22 PM PST
- Stock Update:
- 12/15/2021 06:16:22 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Intel CPU Heat Sink BXTS13A Thermal Solution Air Active LGA2011-V3 Retail Product NameIntel Thermal Solution Air
Product Type
Cooling Fan/Heatsink
Number of Fans
1 Application/Usage
Processor
Heatsink Height
2.95"
Product Model
TS13A
Material
Copper Base Certifications and Standards
RU
CE
Form Factor
Internal
Input Voltage
12 V DC Item Dimension (L"xW"xH"):
5.08 x 4.49 x 5.08
Weight:
0.7 lb
Warranty Information:
Intel 3-years limited
Features
Certifications & Standards:
Processor
- RU
- CE
Application/Usage:
Processor
Specs
| Power Description | |
| Input Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Copper |
| Form Factor | Internal |
| Heatsink Height | 2.95" |
| Fan Information | |
| Number of Fans | 1 |
| General Information | |
| Brand Name | Intel |
| Manufacturer Website Address | http://www.intel.com |
| Product Type | Cooling Fan/Heatsink |
| Product Name | Thermal Solution |
| Manufacturer | Intel Corporation |
| Manufacturer Part Number | BXTS13A |
| Product Model | TS13A |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Intel Thermal Solution - Copper (bxts13a)