Lenovo
Lenovo ThinkCentre M90a 11CD004CUS All-in-One Computer - Intel Core i3 10th Gen i3-10100 Quad-core [4 Core] 3.60 GHz - 4 GB RAM DDR4 SDRAM - 500 GB HDD - 23.8" Full HD 1920 x 1080 - Desktop
- SKU:
- 18838225
- MPN:
- 11cd004cus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
ThinkCentre M90a Intel Core i3-10100 (3.60GHz 6MB) Windows 10 Pro 64 4.0GB 1x500GB SATA III Intel UHD 630 Slim DVD RAMBO WiFi6AX22560+BT 3 Year On-sitePackage Contents:
Features
Package Contents:
ThinkCentre M90a 11CD004CUS All-in-One Computer Keyboard Mouse
Specs
| Built-in Devices | |
| Webcam | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 150 W |
| Input Voltage |
|
| Processor | |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 10th Gen |
| Processor Model | i3-10100 |
| Maximum Turbo Speed | 4.30 GHz |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 3.60 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Weight (Approximate) | 17.26 lb |
| Height | 19.4" |
| Width | 21.3" |
| Depth | 7.9" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Total Number of Memory Slots | 2 |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | No |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 23.8" |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 630 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | All-in-One Computer |
| Product Name | ThinkCentre M90a 11CD004CUS All-in-One Computer |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 11CD004CUS |
| Product Model | 11CD004CUS |
| Product Series | M90a |
| Product Line | ThinkCentre |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Optical Drive Type | DVD-Writer |
| Total Hard Drive Capacity | 500 GB |
| Hard Drive Configuration | 1 x 500GB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkCentre M90a 11CD004CUS All-in-One Computer - Intel Core i3 10th Gen i3-10100 Quad-core [4 Core] 3.60 GHz - 4 GB RAM DDR4 SDRAM - 500 GB HDD - 23.8" Full HD 1920 x 1080 - Desktop