Lenovo
Lenovo ThinkCentre M75n 11G40002US Desktop Computer - AMD Ryzen 3 3300U Quad-core [4 Core] 2.10 GHz - 8 GB RAM DDR4 SDRAM - 128 GB SSD - Nano - Black
- SKU:
- 18523412
- MPN:
- 11g40002us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/28/2022 08:06:47 AM PST
- Stock Update:
- 10/28/2022 08:06:47 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
TC M75N RYZ3/2.1 4C 8GB 128GB SSD WLS BT- UPC: 195042609707
- Weight: 5.000 lbs
- Brand: Lenovo
- Item model number: 11G40002US
- Flash Memory Size: 128 GB
- Manufacturer: Lenovo
TC M75N RYZ3/2.1 4C 8GB 128GB SSD WLS BT
Package Contents:
Features
Package Contents:
ThinkCentre M75n 11G40002US Desktop Computer Wireless Keyboard Wireless Mouse USB Adapter
China
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Input Voltage |
|
| Processor | |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | AMD |
| Processor Model | 3300U |
| Maximum Turbo Speed | 3.50 GHz |
| Processor Type | Ryzen 3 |
| Processor Speed | 2.10 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Nano |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 7" |
| Color Family | Black |
| Width | 3.5" |
| Depth | 0.9" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 16 GB |
| Total Number of Memory Slots | 2 |
| Display & Graphics | |
| Graphics Memory Accessibility | Dedicated |
| Graphics Controller Manufacturer | AMD |
| Graphics Controller Model | Radeon Vega 6 Graphics |
| Graphics Memory Technology | GDDR5 |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Desktop Computer |
| Product Name | ThinkCentre M75n 11G40002US Desktop Computer |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 11G40002US |
| Product Model | 11G40002US |
| Product Series | M75n |
| Product Line | ThinkCentre |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| Solid State Drive Configuration | 1 x 128GB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ac |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Platform | Linux |
| Operating System | Ubuntu Linux |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkCentre M75n 11G40002US Desktop Computer - AMD Ryzen 3 3300U Quad-core [4 Core] 2.10 GHz - 8 GB RAM DDR4 SDRAM - 128 GB SSD - Nano - Black