Lenovo
Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 11U1000KUS Desktop Computer - Intel Core i5 12th Gen i5-12500T Hexa-core [6 Core] 2 GHz - 8 GB RAM DDR5 SDRAM - 256 GB M.2 PCI Express SSD - Tiny - Raven Black
- SKU:
- 19079789
- MPN:
- 11u1000kus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo ThinkCentre M80q Gen 3 11U1000KUS Desktop Computer - Intel Core i5 12th Gen i5-12500T Hexa-core (6 Core) 2 GHz - 8 GB RAM DDR5 SDRAM - 256 GB M.2 PCI Express SSD - Tiny - Raven Black - Windows- Processor Manufacturer: Intel
- Processor Type: Core i5
- Processor Generation: 12th Gen
- Processor Model: i5-12500T
- Processor Core: Hexa-core (6 Core)
- Processor: ?2 GHz core_i5
- RAM: ?8 GB
- Hard Drive: ?256 GB
- Brand: ?Lenovo
- Item model number: ?11U1000KUS
- Operating System: ?Windows 11 Pro
- Processor Brand: ?Intel
POWERED FOR PRODUCTIVITY, ROCK-SOLID RELIABILITY Whether you run a small business or the IT department of a massive enterprise, you can have confidence in these desktop PCs' reliability, ease of use, and productivity-not to mention their green appeal. Choose from multiple form factors, then let these business systems do the rest. Manufacturer: Lenovo Group Limited. Manufacturer Part Number: 11U1000KUS. Brand Name: Lenovo. Product Line: ThinkCentre. Product Series: M80q Gen 3. Product Model: 11U1000KUS. Product Name: ThinkCentre M80q Gen 3 11U1000KUS Desktop Computer. Product Type: Desktop Computer. [Processor] Processor Manufacturer: Intel. Processor Type: Core i5. Processor Generation: 12th Gen. Processor Model: i5-12500T. Processor Core: Hexa-core (6 Core). Processor Speed: 2 GHz. Maximum Turbo Speed: 4.40 GHz. vPro Technology: Yes. [Memory] Standard Memory: 8 GB. Maximum Memory Supported: 64 GB. Memory Technology: DDR5 SDRAM. Number of Total Memory Slots: 1. [Storage] Total Solid State Drive Capacity: 256 GB. Solid State Drive Interface: PCI Express. Solid State Drive Configuration: 1 x 256GB. SSD Form Factor: M.2. [Network & Communication] Ethernet Technology: Ethernet. Wireless LAN: Yes. Bluetooth: Yes. [Input Devices] Keyboard Localization: English (US). [Operating System] Operating System Platform: Windows. Operating System: Windows 11 Pro. Operating System Language: English. Operating System Architecture: 64-bit. [Power Description] Input Voltage: 120 V AC. 230 V AC. Maximum Power Supply Wattage: 90 W. [Physical Characteristics] Product Color: Raven Black. Form Factor: Tiny. Height: 1.4". Width: 7". Depth: 7.2". Weight (Approximate): 2.76 lb. [Miscellaneous] Package Contents: ThinkCentre M80q Gen 3 11U1000KUS Desktop ComputerAC Adapter Mouse Keyboard. [Warranty] Limited Warranty: 3 Year.
Features
Specs
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 90 W |
| Input Voltage |
|
| Processor | |
| Processor Core | Hexa-core (6 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| vPro Technology | Yes |
| Processor Generation | 12th Gen |
| Processor Model | i5-12500T |
| Maximum Turbo Speed | 4.40 GHz |
| Processor Type | Core i5 |
| Processor Speed | 2 GHz |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| Solid State Drive Configuration | 1 x 256GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Solid State Drive Interface | PCI Express |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Tiny |
| Weight (Approximate) | 2.76 lb |
| Product Color | Raven Black |
| Height | 1.4" |
| Color Family | Black |
| Width | 7" |
| Depth | 7.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 64 GB |
| Total Number of Memory Slots | 1 |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | POWERED FOR PRODUCTIVITY, ROCK-SOLID RELIABILITY Whether you run a small business or the IT department of a massive enterprise, you can have confidence in these desktop PCs' reliability, ease of use, and productivity-not to mention their green appeal. Choose from multiple form factors, then let these business systems do the rest. |
| Product Type | Desktop Computer |
| Product Name | ThinkCentre M80q Gen 3 11U1000KUS Desktop Computer |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 11U1000KUS |
| Product Model | 11U1000KUS |
| Product Series | M80q Gen 3 |
| Product Line | ThinkCentre |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Language | English |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
Warranty Information