Lenovo
Lenovo 16GB DDR5 SDRAM Memory Module (4x71k08909)
- SKU:
- 20016766
- MPN:
- 4x71k08909
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/06/2025 02:47:23 AM PST
- Stock Update:
- 01/06/2025 02:47:23 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo 16GB DDR5 SDRAM Memory Module- UPC: 195892068471
- Weight: 0.100 lbs
- Product Dimensions: 0.05 x 2.74 x 1.18 inches
- Item Weight: 0.529 ounces
- Manufacturer: Lenovo
16GB DDR5 4800 ECC SoDIMM
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | SODIMM |
| Number of Pins | 262-pin |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | 16GB DDR5 SDRAM Memory Module |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X71K08909 |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Device Supported | Notebook |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Error Checking | ECC |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 16GB DDR5 SDRAM Memory Module (4x71k08909)