Lenovo
Lenovo ThinkPad X12 Detachable Gen 1 20UW000SUS 12.3" Touchscreen Detachable 2 in 1 Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i7 i7-1180G7 Quad-core [4 Core] 2.20 GHz - 16 GB Total RAM - 512 GB
- SKU:
- 18055703
- MPN:
- 20uw000sus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
TopSeller TP X12 I7-1180G7 2.2G 16GB 512GB SSD 12.3IN W10P- UPC: 195477750357
- Weight: 4.150 lbs
- Brand: LENOVO TOPSELLER PREMIUM
- Item model number: 20UW000SUS
TOPSELLER TP X12 I7-1180G7 2.2G 16GB 512GB SSD 12.3IN W10P
Package Contents:
Features
Package Contents:
ThinkPad X12 Detachable Gen 1 20UW000SUS 2 in 1 Notebook AC Adapter
China
Country of Origin:
China
Specs
| Built-in Devices | |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Infrared Camera | Yes |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Processor | |
| Processor Core | Quad-core (4 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Model | i7-1180G7 |
| Maximum Turbo Speed | 4.60 GHz |
| Processor Type | Core i7 |
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Detachable |
| Shipping Weight (Approximate) | 4.20 lb |
| Shipping Depth | 15.90" |
| Shipping Width | 9.90" |
| Shipping Height | 3.10" |
| Warranty | |
| Additional Warranty Information | 3 Year Premier Support |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Battery Information | |
| Number of Cells | 4-cell |
| Memory | |
| System Memory Technology | LPDDR4X |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 12.3" |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | Iris Xe Graphics |
| Graphics Memory Technology | LPDDR4X |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | X Series | Small footprint, big impression Long battery life, ThinkPad durability, powerful performance, and sizes that easily slip into your bag or fit comfortably on an airline tray-our X Series laptops are the business traveler's best friend. |
| Product Type | 2 in 1 Notebook |
| Product Name | ThinkPad X12 Detachable Gen 1 20UW000SUS 2 in 1 Notebook |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 20UW000SUS |
| Product Model | 20UW000SUS |
| Product Line | ThinkPad X12 Detachable Gen 1 |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Keyboard Backlight | Yes |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Drive Type | SSD |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkPad X12 Detachable Gen 1 20UW000SUS 12.3" Touchscreen Detachable 2 in 1 Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i7 i7-1180G7 Quad-core [4 Core] 2.20 GHz - 16 GB Total RAM - 512 GB