Lenovo
Lenovo ThinkStation P340 30DF001SUS Workstation - 1 x Intel Deca-core [10 Core] i9-10900T 1.90 GHz - 16 GB DDR4 SDRAM RAM - 512 GB SSD - Tiny - Raven Black
- SKU:
- 18272861
- MPN:
- 30df001sus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo - Lenovo ThinkStation P340 30DF Tiny - 1 x Core i9 10900T / 1.9 GHz - vPro - RAM 16 GB - SSD 512 GB - TCG Opal Encryption, NVMe - Quadro P1000 / UHD Graphics 630 - GigE - WLAN: 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.1 - Win 10 Pro 64-bit - monitor: none - keyboard: US - black - TopSeller - with 3 Years Lenovo Premier SupportPackage Contents:
Features
Package Contents:
ThinkStation P340 30DF001SUS Workstations Lenovo Slim New F5 USB Keyboard USB Optical Mouse
China
Country of Origin:
China
Specs
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 230 W |
| Input Voltage |
|
| Processor | |
| Processor Core | Deca-core (10 Core) |
| Number of Processors Installed | 1 |
| Processor Model | i9-10900T |
| Number of Processors Supported | 1 |
| Processor Speed | 1.90 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Tiny |
| Weight (Approximate) | 2.76 lb |
| Product Color | Raven Black |
| Height | 1.4" |
| Width | 7" |
| Depth | 7.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Memory | |
| Standard Memory | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Maximum Memory Supported | 32 GB |
| Display & Graphics | |
| Graphics Memory Capacity | 4 GB |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Workstation |
| Product Name | ThinkStation P340 30DF001SUS Workstations |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 30DF001SUS |
| Product Model | 30DF001SUS |
| Product Series | P340 |
| Product Line | ThinkStation |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 512 GB |
| Solid State Drive Interface | PCI Express |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB 3.1 Gen1(Type C) |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports | 2 |
| Number of USB 3.1 Ports | 9 |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkStation P340 30DF001SUS Workstation - 1 x Intel Deca-core [10 Core] i9-10900T 1.90 GHz - 16 GB DDR4 SDRAM RAM - 512 GB SSD - Tiny - Raven Black