Lenovo
Lenovo 32GB DDR5 SDRAM Memory Module (4x71k08910)
- SKU:
- 20087047
- MPN:
- 4x71k08910
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo 32GB DDR5 SDRAM Memory Module - for Notebook - 32 GB - DDR5-4800/PC5-38400 DDR5 SDRAM - 4800 MHz - ECC - 262-pin - SoDIMM- Memory Size: 32 GB
- Memory Technology: DDR5 SDRAM
- Memory Speed: 4800 MHz
- Memory Standard: DDR5-4800/PC5-38400
- Error Checking: ECC
- Brand: ?Lenovo
- Item model number: ?4X71K08910
- Item Weight: ?1.06 ounces
- Manufacturer: ?Lenovo
Manufacturer: Lenovo Group Limited. Manufacturer Part Number: 4X71K08910. Brand Name: Lenovo. Product Name: 32GB DDR5 SDRAM Memory Module. Product Type: RAM Module. [Technical Information] Memory Size: 32 GB. Memory Technology: DDR5 SDRAM. Memory Speed: 4800 MHz. Memory Standard: DDR5-4800/PC5-38400. Error Checking: ECC. Device Supported: Notebook. [Physical Characteristics] Number of Pins: 262-pin. Form Factor: SoDIMM.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | SODIMM |
| Number of Pins | 262-pin |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | 32GB DDR5 SDRAM Memory Module |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X71K08910 |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR5 SDRAM |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Speed | 4800 MHz |
| Device Supported | Notebook |
| Memory Standard | DDR5-4800/PC5-38400 |
| Error Checking | ECC |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 32GB DDR5 SDRAM Memory Module (4x71k08910)