Lenovo
Lenovo 3M PF12.5W Privacy Screen Filter - 12.5" LCD 0A61770
- SKU:
- 18054745
- MPN:
- 0a61770
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 08/13/2024 04:55:32 PM PST
- Stock Update:
- 08/13/2024 04:55:32 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Excellent for open, high-traffic environments or where ever on-screen data needs to be kept private; 3M Privacy Filters utilize a microlouver privacy technology which makes on-screen data visible only to persons directly in front of the monitor; will not blur or distort image.
Features
Compatibility:
- ThinkPad X220
- ThinkPad X230
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 1 oz |
| Width | 10.90" |
| Depth | 6.20" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Excellent for open, high-traffic environments or where ever on-screen data needs to be kept private; 3M Privacy Filters utilize a microlouver privacy technology which makes on-screen data visible only to persons directly in front of the monitor; will not blur or distort image. |
| Product Type | Privacy Screen Filter |
| Product Name | 3M PF12.5W Privacy Screen Filter |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 0A61770 |
| Product Model | PF12.5W |
| Technical Information | |
| Display Type Supported | LCD |
| Widescreen | Yes |
| Device Supported | Notebook |
| Display Size Supported | 12.5" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 3M PF12.5W Privacy Screen Filter - 12.5" LCD 0A61770