Lenovo
Lenovo 433710U ThinkPad Mini Dock Series 3 (433710U)
- SKU:
- 18157334
- MPN:
- 433710u
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Frequently bought together:
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The ThinkPad Mini Dock Series 3 is ideal for notebook users who need easy access to the Internet/ LAN, multiple USB devices, audio and video equipment, and robust key lock security. Left corner alignment for easy system attachment.
Features
Compatibility:
Lenovo ThinkPad T400s Notebook
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 2 lb |
| Height | 2.20" |
| Width | 14" |
| Depth | 7.81" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Microphone | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Headphone | Yes |
| VGA Out | Yes |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The ThinkPad Mini Dock Series 3 is ideal for notebook users who need easy access to the Internet/ LAN, multiple USB devices, audio and video equipment, and robust key lock security. Left corner alignment for easy system attachment. |
| Product Type | Docking Station |
| Product Name | 433710U ThinkPad Mini Dock Series 3 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 433710U |
| Product Model | 433710U |
| Product Series | 3 |
| Product Line | Mini Dock |
| Technical Information | |
| Features | Cable Lock Slot |
| Device Supported | Notebook |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 433710U ThinkPad Mini Dock Series 3 (433710U)