Lenovo
Lenovo Carrying Case [Sleeve] for 15" to 16" Notebook - Gray (4x41b65332)
- SKU:
- 18201188
- MPN:
- 4x41b65332
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/01/2024 11:56:35 AM PST
- Stock Update:
- 07/01/2024 11:56:35 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Overview
Features & Benefits
- Thin and lightweight design
- Contemporary charcoal grey mélange material
- Soft, microfiber interior lining
- Durable, water-resistant exterior
- Slim yet protective padding
- Easy-open, secure zipper closure
- Designed to fit ThinkBook Gen 2 laptops
Package Contents:
- ThinkBook 15-16-inch Sleeve (Grey)
- Warranty Poster
- Dryer
- Hangtag
Features
Package Contents:
Notebook
- ThinkBook 15-16-inch Sleeve (Grey)
- Warranty Poster
- Dryer
- Hangtag
Application/Usage:
Notebook
Specs
| Physical Characteristics | |
| Product Material | Mélange |
| Weight (Approximate) | 12.84 oz |
| Product Color | Gray |
| Durability | Water Resistant Exterior |
| Exterior Material | Polyester |
| Material Details | <p>MicroFiber Lining</p> |
| Warranty | |
| Limited Warranty | Lifetime |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Overview Thin and lightweight, the ThinkBook 15-16" Sleeve (Grey) is designed for the modern worker. Along with its contemporary grey color tones and slim silhouette, this sleeve also has padding and a soft microfiber lining to protect your laptop where ever you go. Features & Benefits Thin and lightweight design Contemporary charcoal grey mélange material Soft, microfiber interior lining Durable, water-resistant exterior Slim yet protective padding Easy-open, secure zipper closure Designed to fit ThinkBook Gen 2 laptops |
| Product Type | Carrying Case |
| Product Name | ThinkBook 15-16-inch Sleeve (Grey) |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X41B65332 |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 16" |
| Laptop Compartment | Yes |
| Style | Sleeve |
| Closure Type | Zipper |
| Minimum Screen Size Supported | 15" |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Carrying Case [Sleeve] for 15" to 16" Notebook - Gray (4x41b65332)