Lenovo
Lenovo 32GB DDR4 SDRAM Memory Module (4X71A11993)
- SKU:
- 18184776
- MPN:
- 4x71a11993
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo Memory_BO TP 32GB DDR4 3200MHZ SODIMM- UPC: 195235139936
- Weight: 1.650 lbs
- Item Weight: 1.06 ounces
MEMORY_BO TP 32GB DDR4 3200MHZ SODIMM
Features
Country of Origin:
China
China
Specs
| Physical Characteristics | |
| Thickness | 149.6 mil |
| Form Factor | SODIMM |
| Length | 2.7" |
| Number of Pins | 260-pin |
| Width | 1.2" |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | 32GB DDR4 3200MHz SoDIMM Compatible with select ThinkPad PCs. |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | ThinkPad 32GB DDR4 3200MHz SoDIMM Memory |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X71A11993 |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Size | 32 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Device Supported | Notebook |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 32GB DDR4 SDRAM Memory Module (4X71A11993)