Lenovo
Lenovo 16GB DDR4 SDRAM Memory Module (4X71B67860)
- SKU:
- 18199266
- MPN:
- 4x71b67860
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 03/30/2026 02:53:42 AM PST
- Stock Update:
- 03/30/2026 02:53:42 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo 16GB DDR4 SDRAM Memory Module - 16 GB - DDR4-3200/PC4-25600 DDR4 SDRAM - ECC - Registered - DIMM- Memory Size: 16 GB
- Memory Technology: DDR4 SDRAM
- Memory Speed: 3200 MHz
- Memory Standard: DDR4-3200/PC4-25600
- Error Checking: ECC
Manufacturer: Lenovo Group Limited. Brand Name: Lenovo. Product Name: 16GB DDR4 SDRAM Memory Module. Product Type: RAM Module. [Technical Information] Memory Size: 16 GB. Memory Technology: DDR4 SDRAM. Memory Speed: 3200 MHz. Memory Standard: DDR4-3200/PC4-25600. Error Checking: ECC. Signal Processing: Registered. [Physical Characteristics] Form Factor: DIMM. Weight (Approximate): 0 oz.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | DIMM |
| Weight (Approximate) | 0 oz |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The Lenovo 16GB DDR4 3200MHz ECC RDIMM memory will upgrade your system's performance and enhance its ability to run more programs simultaneously,improving performance and providing better stability and scalability. |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | 16GB DDR4 3200MHz ECC RDIMM Memory |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X71B67860 |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 16GB DDR4 SDRAM Memory Module (4X71B67860)