Lenovo
Lenovo 64GB DDR4 SDRAM Memory Module (4X71B67862)
- SKU:
- 18199273
- MPN:
- 4x71b67862
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 01/14/2026 01:37:19 PM PST
- Stock Update:
- 01/14/2026 01:37:19 PM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo MEM BO 64GB DDR4 3200MHZ ECC RDIMM- UPC: 195348751711
- Weight: 0.100 lbs
- Product Dimensions: 5.25 x 1.23 x 0.15 inches
- Item Weight: 1.6 ounces
MEM BO 64GB DDR4 3200MHZ ECC RDIMM
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | DIMM |
| Number of Pins | 288-pin |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The Lenovo 64GB DDR4 3200MHz ECC RDIMM memory will upgrade your system's performance and enhance its ability to run more programs simultaneously,improving performance and providing better stability and scalability. |
| Product Type | RAM Module |
| Product Name | 64GB DDR4 3200MHz ECC RDIMM Memory |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X71B67862 |
| Technical Information | |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Size | 64 GB |
| Memory Speed | 3200 MHz |
| Memory Standard | DDR4-3200/PC4-25600 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 64GB DDR4 SDRAM Memory Module (4X71B67862)