Lenovo
Lenovo Digital Pen - Gray (4X81C66286)
- SKU:
- 18933552
- MPN:
- 4x81c66286
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 09/12/2022 06:59:49 AM PST
- Stock Update:
- 09/12/2022 06:59:49 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo Digital Pen - Gray- Color: Gray
- Length: 5.5"
- Diameter: 0.4"
- Weight (Approximate): 0.60 oz
- Package Dimensions: 8.54 x 2.91 x 1.81 inches
- Item Weight: 2.11 ounces
The Lenovo Digital Pen with 4096 levels of pressure sensitivity, provides a natural paper writing experience when you sketch and jot down notes. Users will also enjoy easy access to short-cut functions through two built-in customizable buttons on the base of the pen. It provides an additional way to interact, create and edit. Add a personal touch to documents by signing them with your name or annotating in your own handwriting. Take down handwritten digitized notes, or get creative by editing photos and sketching. However you choose to work, create, or communicate, just express yourself. Manufacturer: Lenovo Group Limited. Manufacturer Part Number: 4X81C66286. Brand Name: Lenovo. Product Name: Digital Pen. Product Type: Stylus. [Physical Characteristics] Color: Gray. Length: 5.5". Diameter: 0.4". Weight (Approximate): 0.60 oz.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 0.60 oz |
| Length | 5.5" |
| Product Color | Gray |
| Diameter | 0.4" |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The Lenovo Digital Pen with 4096 levels of pressure sensitivity, provides a natural paper writing experience when you sketch and jot down notes. Users will also enjoy easy access to short-cut functions through two built-in customizable buttons on the base of the pen. It provides an additional way to interact, create and edit. Add a personal touch to documents by signing them with your name or annotating in your own handwriting. Take down handwritten digitized notes, or get creative by editing photos and sketching. However you choose to work, create, or communicate, just express yourself. |
| Product Type | Stylus |
| Product Name | Digital Pen |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4X81C66286 |
Warranty Information