Lenovo
Lenovo Quectel SDX24 EM120R-GL 4G LTE CAT12 PCIE WWAN Module II 4XC1D51445
- SKU:
- 18822711
- MPN:
- 4xc1d51445
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/28/2022 08:06:47 AM PST
- Stock Update:
- 10/28/2022 08:06:47 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo NET_BO TP Quectel CAT12 WWAN II- UPC: 195892020912
- Weight: 0.500 lbs
- Item Weight: 8 ounces
NET_BO TP Quectel CAT12 WWAN II
Features
Package Contents:
- Quectel SDX24 EM120R-GL 4G LTE CAT12 PCIE WWAN Module II
- Warranty Poster
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 0.24 oz |
| Height | 0.1" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | M.2 |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | ThinkPad Quectel SDX24 EM120R-GL 4G LTE CAT12 PCIE WWAN module II is a wireless communication module with receive diversity. It helps provide data connectivity and network with standard PCI Express M.2 interface. With downlink speed of up to 600 Mbps and uplink speed of up to 150 Mbps, the 4G CAT12 WWAN module enhances the network reliability and availability of your ThinkPad, and provides a great cellular solution for travelers to sustain mobility while using PC devices. Key Details Size: 42*30*2.3mm Weight: approx. 6.8 g PCI Express M.2 Interface Main and Rx-diversity/GNSS antenna connectors 2 ? 2 MIMO in DL direction Data rate: up to 600 Mbps (Downlink)/150 Mbps (Uplink) |
| Product Type | Wireless Module |
| Product Name | Quectel SDX24 EM120R-GL 4G LTE CAT12 PCIE WWAN Module II |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XC1D51445 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Quectel SDX24 EM120R-GL 4G LTE CAT12 PCIE WWAN Module II 4XC1D51445