Lenovo
Lenovo Wall Mount for Computer, Power Adapter (4xf0v81631)
- SKU:
- 18169835
- MPN:
- 4xf0v81631
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The ThinkCentre Nano Power Cage Kit allows you to integrate a power adaptor with a Nano or Nano IoT PC effortlessly. Simply secure the power adapter alongside your Nano or Nano IoT PC to make cable routing tidy and hassle-free. The Power Cage Kit is also VESA-compatible, allowing flexible mounting.
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 15.56 oz |
| Length | 8.94" |
| Height | 1.69" |
| Depth | 5.91" |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The ThinkCentre Nano Power Cage Kit allows you to integrate a power adaptor with a Nano or Nano IoT PC effortlessly. Simply secure the power adapter alongside your Nano or Nano IoT PC to make cable routing tidy and hassle-free. The Power Cage Kit is also VESA-compatible, allowing flexible mounting. |
| Product Type | Wall Mount |
| Product Name | ThinkCentre Nano Power Cage Kit |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XF0V81631 |
| Product Information | |
| Maximum Load Capacity | 11.02 lb |
| Device Supported |
|
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Wall Mount for Computer, Power Adapter (4xf0v81631)