Lenovo
Lenovo Mounting Bracket for Thin Client - Black (4xf0v81632)
- SKU:
- 18169873
- MPN:
- 4xf0v81632
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
The ThinkCentre Nano TIO Cube allows you to configure your own AIO PC using a Nano PC as the computing power. Simply connect your Nano PC to your TIO Cube and then slide them into a TIO monitor. This solution works with any TIO monitor in the portfolio, including 22" , 24" , and 27".
Features & Benefits
- Product Max Dimensions (L*W*H): 179x182x36.5 mm
- Product Weight: 200 g
- Connectivity: USB-A * 2
- Supported PC Weight: 5 kg
- Color: Black
- Compatible with ThinkCentre Nano fan model PCs
Features
Compatibility:
Lenovo ThinkCentre Nano TIO Thin Client
Lenovo ThinkCentre Nano TIO Thin Client
Specs
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 7.05 oz |
| Length | 7.05" |
| Product Color | Black |
| Height | 1.44" |
| Width | 7.17" |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The ThinkCentre Nano TIO Cube allows you to configure your own AIO PC using a Nano PC as the computing power. Simply connect your Nano PC to your TIO Cube and then slide them into a TIO monitor. This solution works with any TIO monitor in the portfolio, including 22" , 24" , and 27". Features & Benefits Product Max Dimensions (L*W*H): 179x182x36.5 mm Product Weight: 200 g Connectivity: USB-A * 2 Supported PC Weight: 5 kg Color: Black Compatible with ThinkCentre Nano fan model PCs |
| Product Type | Mounting Bracket |
| Product Name | ThinkCentre Nano TIO Cube |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XF0V81632 |
| Product Information | |
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Number of Displays Supported | 1 |
| Maximum Load Capacity | 11.02 lb |
| Device Supported | Thin Client |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo Mounting Bracket for Thin Client - Black (4xf0v81632)