Lenovo
Lenovo ThinkBook Wireless Media Mouse (4y50v81591)
- SKU:
- 18170763
- MPN:
- 4y50v81591
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo THINKBOOK Wireless Media Mouse- Upc: 193386888536
- Weight: 0. 350 lbs
- Product Dimensions: 4.6 x 3.3 x 1.8 inches
- Item Weight: 3.84 ounces
Lenovo ThinkBook Wireless Media Mouse - ergonomic - right-handed - optical - 6 buttons - wireless - 2. 4 GHz - USB wireless receiver - black - for ThinkBook 13s-IWL; 14s-IWL 20RM; ThinkCentre M90n-1 11AD, 11AE
Features
Device Supported:
China
Notebook
Desktop PC
Country of Origin:
China
Specs
| Pointing Device | |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Movement Resolution (dpi) | 2400 |
| Total Number of Buttons | 7 |
| Movement Detection | Optical |
| Ergonomic Fit | Right-handed |
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.92 oz |
| Product Color | Black |
| Height | 1.8" |
| Color Family | Black |
| Width | 3.3" |
| Depth | 4.6" |
| Interfaces/Ports | |
| Pointing Device Host Interface | USB Type A |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Package Type | Retail |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | The Lenovo ThinkBook Wireless Media Mouse is designed to meet the needs of a new generation who demand dynamic gadgets. The full-size design with added thumb and palm rest ergonomically caters to right-handed users. Its carefully placed media buttons ensure you can personalize both DPI and scroll speed, and complete tasks with ease. |
| Product Type | Mouse |
| Product Name | ThinkBook Wireless Media Mouse |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4Y50V81591 |
| Packaged Quantity | 1 |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo ThinkBook Wireless Media Mouse (4y50v81591)