IBM
Lenovo 5300 960 GB Solid State Drive - 3.5" Internal - SATA [SATA/600] - Read Intensive (4xb7a80535)
- SKU:
- 19215503
- MPN:
- 4xb7a80535
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo 3.5 5300 960G SSD NHS for ST50 REP- UPC: 889488602063
- Weight: 0.850 lbs
3.5 5300 960G SSD NHS FOR ST50 REP
Features
Compatibility:
Server
ThinkSystem ST50 Server (E-2200)
Device Supported:
Server
Specs
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | 3.5" |
| Drive Type | Internal |
| Hot Swappable | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Drive Interface | SATA |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | Solid State Drive |
| Product Name | ThinkSystem ST50 3.5" 5300 960GB Entry SATA 6Gb Non Hot Swap SSD v2 |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 4XB7A80535 |
| Product Series | 5300 |
| Drive Performance | |
| Endurance Type | Read Intensive |
| Endurance (DWPD) | 3 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 960 GB |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo 5300 960 GB Solid State Drive - 3.5" Internal - SATA [SATA/600] - Read Intensive (4xb7a80535)