Lenovo
Lenovo ThinkVision T32p-20 31.5" 4K UHD LED LCD Monitor - 16:9 - Raven Black (61f2gar2us)
- SKU:
- 18210785
- MPN:
- 61f2gar2us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
- Stock Update:
- 07/03/2025 11:50:07 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
2020 Newest Lenovo Ideapad 3 (S145 Updated Version) Laptop, 15.6" HD Touchscreen, 10th Gen Intel Core i3-1005G1 Processor, 12GB Memory, 512GB SSD, HDMI, Wi-Fi, Webcam, Windows 10, KKE Mousepad, Almond- ?Upgraded?RAM is upgraded to 12GB high-bandwidth RAM to smoothly run multiple applications and browser tabs all at once. Hard Drive is upgraded to 512GB PCIe NVMe M.2 SSD allows to fast bootup and data transfer. Original Seal is opened for upgrade ONLY, 1-years warraty on Upgraded RAM/SSD from PConline365, and original 1-Year Manufacture warranty on remaining components
- ?Processor?10th Gen Intel Core i3-1005G1 1.20GHz Dual-Core Processor (4MB Intel Smart Cache, up to 3.40GHz), Intel UHD Graphics
- ?Screen?15.6" HD Anti-glare LED-backlit Touchscreen (1366 x 768) Display
- ?Ports and Operating System?2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x Combination Audio Jack, 1 x Multi-format SD Media Card Reader; Wireless-AC + Bluetooth Combo; Windows 10 Home 64-bit
- ?Authorized KKE Bundle? Bundled with KKE Mousepad, Authorized Sellers ONLY
- Standing screen display size: 15.6 Inches
- Max Screen Resolution: 1366 x 768 Pixels
- Graphics Coprocessor: Intel UHD Graphics
- Brand: Lenovo
- Series: Ideapad
- Item model number: Ideapad
- Hardware Platform: PC
- Operating System: Windows 10
- Item Weight: 4.07 pounds
- Product Dimensions: 14.26 x 9.98 x 0.78 inches
- Item Dimensions LxWxH: 14.26 x 9.98 x 0.78 inches
- Color: Almond
- Processor Brand: Intel
- Processor Count: 2
- Computer Memory Type: DDR4 SDRAM
- Hard Drive Interface: PCIE x 4
PConline365 sells computers with professional upgrade and customization. The manufacturer box will be opened by our engineers for customizing and testing. Defects & blemishes are significantly reduced by our in depth inspection & testing.
PConline365 also provides more upgrade options including memory and hard drive. Please contact us for more information.
Key Features and Benefits:
CPU: 10th Gen Intel Core i3-1005G1 1.20GHz Dual-Core Processor (4MB Intel Smart Cache, up to 3.40GHz)
Memory: Up to 20GB DDR4 RAM
Hard Drive: Up to 1TB PCIe NVMe M.2 Solid State Drive
Operating System: Windows 10 Home 64-bit
Display: 15.6" HD Energy-efficient LED-backlit Display
Touchscreen: Yes
Screen Resolution: 1366 x 768
Backlit Keyboard: No
Ports: 2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, 1 x HDMI, 1 x Combination Audio Jack
Video: Intel UHD Graphics
Audio: Dolby Audio with Stereo Speakers
Media Drive: Multi-format SD Media Card Reader
Optical Drive: None
Wireless Connectivity: Wireless-AC and Bluetooth Combo
Built-in HD Webcam with Microphone: Yes
Battery: Lithium-ion
Bluetooth: Yes
Weight: 4.07 Pounds
Color: Almond
Package Contents:
- ThinkVision T32p-20 Widescreen LCD Monitor
- 1 x Power cable (1.8 m)
- 1 x DP cable (1.8 m) (NA only)
- 1 x USB Type-C to Type-C cable (1.8 m)
- 1 x USB Type-C to Type-A cable (1.8 m) (NA only)
- Quick setup guide
Features
- ThinkVision T32p-20 Widescreen LCD Monitor
- 1 x Power cable (1.8 m)
- 1 x DP cable (1.8 m) (NA only)
- 1 x USB Type-C to Type-C cable (1.8 m)
- 1 x USB Type-C to Type-A cable (1.8 m) (NA only)
- Quick setup guide
Certifications & Standards:
Environmental Certification:
Electronic Product Environmental Assessment Tool Gold (EPEAT Gold)
TCO Certified 8.0
TCO Certified Displays 8.0
TCO Certified Edge
Environmentally Friendly:
Yes
Energy Star:
Yes
Energy Efficiency Certification:
ENERGY STAR 8.0
TCO Certified:
Yes
Environmental Compliance:
Restriction of Hazardous Substances (RoHS)
Specs
| Built-in Devices | |
| Webcam | No |
| Power Description | |
| Operating Power Consumption | 135 W |
| Standby Power Consumption | 500 mW |
| Off-Mode Power Consumption | 300 mW |
| Physical Characteristics | |
| VESA Mount Compatible | Yes |
| Weight (Approximate) | 14.90 lb |
| Height with Stand | 23.80" |
| Product Color | Raven Black |
| VESA Mount Standard | 100 x 100 |
| Depth with Stand | 9.25" |
| Height | 16.8" |
| Width with Stand | 28.13" |
| Color Family | Black |
| Width | 28.1" |
| Weight with Stand (Approximate) | 21.72 lb |
| Depth | 2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 3 Year |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| Number of USB Ports | 5 |
| Network (RJ-45) | No |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of DisplayPorts | 1 |
| USB | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Ports | 4 |
| HDMI | Yes |
| Video | |
| Native Contrast Ratio | 1,000:1 |
| Brightness | 350 Nit |
| Maximum Resolution | 3840 x 2160 |
| Dynamic Contrast Ratio | 3,000,000:1 |
| Standard Refresh Rate | 60 Hz |
| Color Gamut | 99% sRGB |
| Color Supported | 1.07 Billion Colors |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Product Type | LCD Monitor |
| Product Name | ThinkVision T32p-20 Widescreen LCD Monitor |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 61F2GAR2US |
| Product Model | T32p-20 |
| Product Line | ThinkVision |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Bluetooth | No |
| Technical Information | |
| Response Time Details | 4 ms Extreme Mode |
| Viewable Screen Size | 31.5" |
| Response Time | 4 ms |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Panel Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Pixel Pitch | 0.18160 mm x 0.18160 mm |
| Vertical Viewing Angle | 178° |
| Stand Adjustments |
|
| Screen Mode | 4K UHD |
| Number of Screens | 1 |
| Features |
|
| Horizontal Viewing Angle | 178° |
| Backlight Technology | LED |
| Screen Size Class | 32" |
| Audio | |
| Speakers | No |
Warranty Information