Lenovo
Lenovo IdeaPad Duet 3 10IGL05 82AT00LKUS 10.3" Touchscreen Hybrid 2 in 1 Notebook - WUXGA - 1920 x 1200 - Intel Celeron N4020 Dual-core [2 Core] 1.10 GHz - 4 GB Total RAM - 128 GB Flash Memory -
- SKU:
- 18959292
- MPN:
- 82at00lkus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Affordable, All-Purpose 2-in-1s
Thin and light, foldable, touchscreen laptops with multiple ways to engage; classic laptop mode for maximum productivity, stand mode for an optimal touch experience, tent mode for gaming & entertainment, and tablet mode for extra mobility and practicality.
Package Contents:
Features
Package Contents:
IdeaPad Duet 3 10IGL05 82AT00LKUS 2 in 1 Notebook AC Adapter
China
Country of Origin:
China
Specs
| Built-in Devices | |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Rear Camera | Yes |
| Front Camera/Webcam Resolution | 2.1 Megapixel |
| Rear Camera Resolution | 5 Megapixel |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 45 W |
| Processor | |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Model | N4020 |
| Maximum Turbo Speed | 2.80 GHz |
| Processor Type | Celeron |
| Processor Speed | 1.10 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Detachable |
| Weight (Approximate) | 1.30 lb |
| Product Color | Graphite Gray |
| Height | 0.39" |
| Color Family | Gray |
| Shipping Weight (Approximate) | 1.05 lb |
| Shipping Depth | 7.30" |
| Width | 6.6" |
| Depth | 10" |
| Shipping Width | 10.30" |
| Shipping Height | 2" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Battery Information | |
| Number of Cells | 2-cell |
| Memory | |
| Standard Memory | 4 GB |
| System Memory Speed | 2400 MHz |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | Yes |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1200 |
| Screen Size | 10.3" |
| Display Screen Technology | In-plane Switching (IPS) Technology |
| Screen Mode | WUXGA |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics 600 |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Affordable, All-Purpose 2-in-1s Thin and light, foldable, touchscreen laptops with multiple ways to engage; classic laptop mode for maximum productivity, stand mode for an optimal touch experience, tent mode for gaming & entertainment, and tablet mode for extra mobility and practicality. |
| Product Type | 2 in 1 Notebook |
| Product Name | IdeaPad Duet 3 10IGL05 82AT00LKUS 2 in 1 Notebook |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 82AT00LKUS |
| Product Model | 82AT00LKUS |
| Product Series | Duet 3 10IGL05 |
| Product Line | IdeaPad |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English |
| Storage | |
| Flash Memory Capacity | 128 GB |
| Drive Type | Flash |
| Interfaces/Ports | |
| Number of USB 3.1 Gen 1 Type-C Ports | 2 |
| Total Number of USB Ports | 2 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo IdeaPad Duet 3 10IGL05 82AT00LKUS 10.3" Touchscreen Hybrid 2 in 1 Notebook - WUXGA - 1920 x 1200 - Intel Celeron N4020 Dual-core [2 Core] 1.10 GHz - 4 GB Total RAM - 128 GB Flash Memory -