Lenovo
Lenovo V15-ITL 82KB00C4US 15.6" Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i3 11th Gen i3-1115G4 Dual-core [2 Core] 3 GHz - 8 GB Total RAM - 256 GB SSD - Black
- SKU:
- 18841747
- MPN:
- 82kb00c4us
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo V15-ITL 82KB00C4US 15.6" Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i3 11th Gen i3-1115G4 Dual-core (2 Core) 3 GHz - 8 GB RAM - 256 GB SSD - Black- Intel Core i3 3 GHz works smartly and well responsive to let you swiftly use multiple applications
- With 8 GB DDR4 SDRAM memory, you can multitask seamlessly between various applications without issue
- 15.6" display with 1920 x 1080 resolution showcases movies, games and photos with impressive clarity
- Windows 10 Pro comes with improved 2 x 2 snapping, helps you make more productive at work
- Standing screen display size: ?15.6 Inches
- Screen Resolution: ?1920 x 1080 pixels
- Processor: ?3 GHz core_i3_family
- RAM: ?8 GB DDR4
- Hard Drive: ?256 GB Flash Memory Solid State
- Graphics Coprocessor: ?Intel UHD Graphics
- Chipset Brand: ?Intel
- Card Description: ?UHD Graphics
- Wireless Type: ?Bluetooth, 802.11a/b/g/n/ac
- Brand: ?Lenovo
- Series: ?V15-ITL
- Item model number: ?82KB00C4US
- Hardware Platform: ?PC
- Operating System: ?Windows 10 Pro
- Item Weight: ?3.75 pounds
- Product Dimensions: ?9.3 x 14.1 x 0.78 inches
- Item Dimensions LxWxH: ?9.3 x 14.1 x 0.78 inches
- Color: ?Black
- Rear Webcam Resolution: ?5 MP
- Processor Brand: ?Intel
- Processor Count: ?1
- Computer Memory Type: ?DDR4 SDRAM
- Flash Memory Size: ?256
- Optical Drive Type: ?No Optical Drive
Simple, Powerful, & Secure Business Laptops
Combining security and productivity features with a simple design, powerful technology, and long battery life, V Series laptops are perfect for business owners and frequent business travelers.
Package Contents:
Features
Package Contents:
V15-ITL 82KB00C4US Notebook Lithium Polymer Battery AC Adapter
Anti-glare Screen
China
Features:
Anti-glare Screen
Country of Origin:
China
Specs
| Built-in Devices | |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Front Camera/Webcam Resolution | 5 Megapixel |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 65 W |
| Processor | |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Processor Model | i3-1115G4 |
| Maximum Turbo Speed | 4.10 GHz |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 3 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 3.75 lb |
| Product Color | Black |
| Height | 0.78" |
| Shipping Weight (Approximate) | 5.05 lb |
| Shipping Depth | 21" |
| Width | 14.1" |
| Depth | 9.3" |
| Shipping Width | 13" |
| Shipping Height | 2.90" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Battery Information | |
| Number of Cells | 2-cell |
| Memory | |
| System Memory Speed | 2666 MHz |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | No |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1920 x 1080 |
| Screen Size | 15.6" |
| Display Screen Technology | Twisted nematic (TN) |
| Screen Mode | Full HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Simple, Powerful, & Secure Business Laptops Combining security and productivity features with a simple design, powerful technology, and long battery life, V Series laptops are perfect for business owners and frequent business travelers. |
| Product Type | Notebook |
| Product Name | V15-ITL 82KB00C4US Notebook |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 82KB00C4US |
| Product Model | 82KB00C4US |
| Product Series | V15-ITL |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 256 GB |
| SSD Form Factor | M.2 |
| Drive Type | SSD |
| Interfaces/Ports | |
| USB Type-C | Yes |
| USB Type-C Detail | 1 USB Type C;1 USB 3.2 Gen1 Type C |
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11a/b/g/n/ac |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information
All Items are Brand New, Factory Sealed and come with a standard warranty. [Read our policies]
View AllClose
Lenovo V15-ITL 82KB00C4US 15.6" Notebook - Full HD - 1920 x 1080 - Intel Core i3 11th Gen i3-1115G4 Dual-core [2 Core] 3 GHz - 8 GB Total RAM - 256 GB SSD - Black