Lenovo
Lenovo V15 IML 82NB002RUS 15.6" Notebook - HD - 1366 x 768 - Intel Core i3 10th Gen i3-10110U Dual-core [2 Core] 2.10 GHz - 4 GB Total RAM - 128 GB SSD - Mineral Gray
- SKU:
- 18274128
- MPN:
- 82nb002rus
- Availability:
- Out of stock
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
- Stock Update:
- 10/23/2023 10:48:05 AM PST
Description
This item is brand-new, factory sealed.
Lenovo V15 IML 82NB002RUS 15.6" Notebook - HD - 1366 x 768 - Intel Core i3 (10th Gen) i3-10110U Dual-core (2 Core) 2.10 GHz - 4 GB RAM - 128 GB SSD - Mineral Gray - Windows 10 Pro - Intel UHD Gra- Processor Manufacturer: Intel
- Processor Type: Core i3
- Processor Generation: 10th Gen
- Processor Model: i3-10110U
- Processor Core: Dual-core (2 Core)
- Standing screen display size: ?15.6 Inches
- Screen Resolution: ?1366 x 768
- Processor: ?2.1 GHz core_i3
- RAM: ?4 GB
- Hard Drive: ?128 GB
- Brand: ?Lenovo
- Item model number: ?82NB002RUS
- Operating System: ?Windows 10 Pro
- Item Weight: ?5.25 pounds
- Package Dimensions: ?20.9 x 13 x 2.8 inches
- Processor Brand: ?Intel
- Computer Memory Type: ?DDR4 SDRAM
Simple, Powerful, & Secure Business Laptops Combining security and productivity features with a simple design, powerful technology, and long battery life, V Series laptops are perfect for business owners and frequent business travelers. Manufacturer: Lenovo Group Limited. Manufacturer Part Number: 82NB002RUS. Brand Name: Lenovo. Product Series: V15 IML. Product Model: 82NB002RUS. Product Name: V15 IML 82NB002RUS Notebook. Product Type: Notebook. [Processor] Processor Manufacturer: Intel. Processor Type: Core i3. Processor Generation: 10th Gen. Processor Model: i3-10110U. Processor Core: Dual-core (2 Core). Processor Speed: 2.10 GHz. Maximum Turbo Speed: 4.20 GHz. [Memory] Standard Memory: 4 GB. Memory Technology: DDR4 SDRAM. Memory Speed: 2667 MHz. [Storage] Drive Type: SSD. Total Solid State Drive Capacity: 128 GB. SSD Form Factor: NVMe M.2 PCI Express. [Display & Graphics] Screen Size: 15.6". Display Screen Type: LCD. Display Screen Technology: Twisted nematic (TN). Screen Mode: HD. Screen Resolution: 1366 x 768. Touchscreen: No. Graphics Controller Manufacturer: Intel. Graphics Controller Model: UHD Graphics. Graphics Memory Technology: DDR4 SDRAM. Graphics Memory Accessibility: Shared. [Network & Communication] Wireless LAN: Yes. Wireless LAN Standard: IEEE 802.11ax. Ethernet Technology: Ethernet. Bluetooth: Yes. [Built-in Devices] Front Camera/Webcam: Yes. Front Camera/Webcam Resolution: 0.3 Megapixel. [Interfaces/Ports] HDMI: Yes. Total Number of USB Ports: 3. Number of USB 3.0 Ports: 2. [Software] Operating System Platform: Windows. Operating System: Windows 10 Pro. Operating System Language: English. Operating System Architecture: 64-bit. [Input Devices] Keyboard Localization: English (US). [Battery Information] Number of Cells: 3-cell. [Power Description] Maximum Power Supply Wattage: 45 W. [Physical Characteristics] Color: Mineral Gray. Heig
Package Contents:
Features
Features:
Anti-glare Screen
Country of Origin:
China
Specs
| Built-in Devices | |
| Front Camera/Webcam | Yes |
| Front Camera/Webcam Resolution | 0.3 Megapixel |
| Power Description | |
| Maximum Power Supply Wattage | 45 W |
| Processor | |
| Processor Core | Dual-core (2 Core) |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Generation | 10th Gen |
| Processor Model | i3-10110U |
| Maximum Turbo Speed | 4.20 GHz |
| Processor Type | Core i3 |
| Processor Speed | 2.10 GHz |
| Physical Characteristics | |
| Weight (Approximate) | 4.08 lb |
| Product Color | Mineral Gray |
| Height | 0.78" |
| Shipping Weight (Approximate) | 5.25 lb |
| Shipping Depth | 20.90" |
| Width | 10" |
| Depth | 14.3" |
| Shipping Width | 13" |
| Shipping Height | 2.80" |
| Warranty | |
| Limited Warranty | 1 Year |
| Battery Information | |
| Number of Cells | 3-cell |
| Memory | |
| System Memory Speed | 2667 MHz |
| System Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Display & Graphics | |
| Touchscreen | No |
| Graphics Memory Accessibility | Shared |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Screen Size | 15.6" |
| Display Screen Technology | Twisted nematic (TN) |
| Display Screen Type | LCD |
| Screen Mode | HD |
| Graphics Controller Manufacturer | Intel |
| Graphics Controller Model | UHD Graphics |
| Graphics Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| General Information | |
| Brand Name | Lenovo |
| Manufacturer Website Address | http://www.lenovo.com/us/en/ |
| Marketing Information | Simple, Powerful, & Secure Business Laptops Combining security and productivity features with a simple design, powerful technology, and long battery life, V Series laptops are perfect for business owners and frequent business travelers. |
| Product Type | Notebook |
| Product Name | V15 IML 82NB002RUS Notebook |
| Manufacturer | Lenovo Group Limited |
| Manufacturer Part Number | 82NB002RUS |
| Product Model | 82NB002RUS |
| Product Series | V15 IML |
| Input Devices | |
| Keyboard Localization | English (US) |
| Storage | |
| Total Solid State Drive Capacity | 128 GB |
| SSD Form Factor | NVMe M.2 PCI Express |
| Drive Type | SSD |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | Yes |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11ax |
| Ethernet Technology | Ethernet |
| Bluetooth | Yes |
| Operating System | |
| Operating System Architecture | 64-bit |
| Operating System Platform | Windows |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Operating System Language | English |
Warranty Information